„Aflatoun“ Alytaus jaunimo centre. Lapkričio mėnesio veiklos.

Jau ketverius metus Alytaus jaunimo centre vykdoma Tarptautinė socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo ugdymo programa „Aflatoun“. Šiuo metu programa integruojama trejose veiklose – vokalinėje studijoje „Boružėlė“ (mokytoja Raimonda Remeikienė), jaunųjų žurnalistų kursuose (mokytoja Rūta Jasionienė), asmenybės ugdymo studijoje (mokytoja Sandra Kazlauskaitė).

Lapkričio mėnesį įgyvendinant „Aflatoun“ programą mūsų ugdytiniai dalyvavo įtraukiose veiklose.

Asmenybės ugdymo studijos ugdytiniai stiprino socialinius įgūdžius, mokėsi atpažinti emocijas, ugdėsi toleranciją. „Vaikai traukdami lapelius susiskirstė į komandas, pasitarė ir sukūrė trumpas istorijas, išsirinko personažus ir vaidino savo sukurtas istorijas lėlių teatre, taip stiprindami socialinius įgūdžius, tarpusavio komunikavimą bei toleranciją ir pakantumą vienas kitam. Kitos grupelės, kurios tuo metu nevaidino – įdėmiai stebėjo kitų sukurtas istorijas, negailėjo aplodismentų kūrėjams. Užsiėmimo pabaigoje – visi buvo apdovanoti emocijų lipdukais (kiekvienas išsirinko lipduką bei jo spalvą, pagal savo tos dienos nuotaiką, savijautą). Lapkritį vyko ir integruotas sensorinis užsiėmimas.“ – pasakoja mokytoja Sandra Kazlauskaitė.

Vokalinės studijos „Boružėlė“ mokytoja Raimonda dalijosi, kaip vaikai mokosi kalbos meno, tradicijų puoselėjimo, draugiškumo. Tai galima pamatyti vaizdo įraše:

https://fb.watch/9Ea9W0yUAg/

Jaunųjų žurnalistų kursų ugdytiniai susipažino su įvairiomis socialinėmis problemomis, peržiūrėjo ugdomąjį poveikį turinčius filmus ir apie juos diskutavo, parengė ne vieną publikaciją. „Jaunieji žurnalistai susipažino su Helovino švente ir parengė šiai skirtas publikacijas, žiūrėjo „Nepatogaus kino“ festivalio filmą „Niekada nerinkau medvilnės“, šis filma skelia klausimus kas yra rasizmas ir kaip jis veikia žmones? Šiame trumpame, bet itin paveikiame animaciniame dokumentiniame filme mergina pasakoja, kaip ją paveikė skaudi rasizmo patirtis. Taip pat žiūrėjome „Nepatogaus kino“ festivalio filmą „Rašymas ugnimi“. Šis filmas pasakoja apie Indiją: neliečiamųjų kasta Indijoje ilgai buvo taip diskriminuojama, jog net padėti skęstančiam neliečiamajam kitiems indams laikyta negarbingu elgesiu. Šiandien diskriminacija uždrausta įstatymo. Bet neliečiamųjų moterų laikraštis vietinius stebina – juk jų balsai nereikšmingi ir neįdomūs. „Rašymas ugnimi“ iš mums neįprastos perspektyvos paaiškina, kodėl lygūs prieš įstatymą ir lygūs darbo lauke – ne tas pats. Ir ką reikia daryti, kad šios sąvokos sutaptų.

Taja Tamkevičiūtė, Konstitucijos egzamino laimėtoja tarp Lietuvos 9–10 klasių, supažindino su pagrindiniu šalies įstatymu – Konstitucija.  

Lapkričio 11–12 dienomis mokytoja Rūta Jasionienė dalyvavo seminare Vilniuje, jame buvo nagrinėjamos Europos Sąjungos vidaus ir užsienio politikos aktualijos, taip pat žiniasklaidos vaidmuo regionuose ir ES komunikaciniai iššūkiai netikrų naujienų laikais.

Jaunieji žurnalistai nagrinėjo „Lietuvos ryto“ publikaciją „Tragiška Afganistano realybė: nori valgyti – parduok dukrą“, kėlė klausimus, ar tikros žinios publikacijoje „Žudanti japonų kultūra: miršta persidirbę“, savarankiškai žiūrėjo filmą „Omarų sriuba“, transliuotą per LRT.“ – pasakojo mokytoja Rūta Jasionienė.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook