Alytaus jaunimo centre paminėta Tolerancijos diena

Daugybė Lietuvos vaikų lapkričio viduryje paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri pasaulyje demokratiškose valstybėse minima lapkričio 16-ąją. Alytaus jaunimo centro ugdytiniai taip pat prisidėjo prie šių metų pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos Švyturys“.

„Tolerancijos Švyturį“ kūrė patys mažiausieji – asmenybės ugdymo studijos „Mamos ir mažylio studija“ ugdytiniai, vadovaujami mokytojos Sandros Kazlauskaitės. Jų sukurtas švyturys puikuojasi Alytaus jaunimo centro foje. Didesnieji ugdytiniai gali nupiešti, nuspalvinti ar parašyti, ką jiems reiškia žodis tolerancija ir papuošti Tolerancijos Švyturį savo darbeliu.

Švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą: rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius ir saviraišką. Kaip švyturys reiškia saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškia pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook