Alytaus jaunimo centre vyko Erasmus+ programos projekto „CultuRE:imagined“ partnerių susitikimas „Peer training“

Lapkričio 8-12 d. Alytaus jaunimo centre viešėjo partneriai iš jaunimo asociacijos „Jarron Club“ (Ispanija), Liminkos savivaldybės (Suomija) ir organizacijos „Nouseva Rannikkoseutu“ (Suomija). Nuotoliniu būdu susitikime dalyvavo partneriai iš „Hyvarila“ jaunimo centro (Suomija).

Susitikimo „Peer training“ metu projekto partneriai dalyvavo tarpkultūrinėse patirties sklaidos ir mokymų sesijose, susipažino su Alytaus miestu ir jo kultūriniu paveldu, aplankė Alytaus miesto bendruomenės centrą, Kraštotyros muziejų, susitiko su Alytaus miesto mero pavaduotoja Jurgita Šukevičiene, dalyvavo Alytaus jaunimo centro renginyje „Kultūrų sintezė“.

Alytaus jaunimo centro ir partnerių komanda kartu vykdo Erasmus+ programos projektą „CultuRE:imagined“. Šio projekto tikslas – sukurti metodus, kuriais būtų galima paversti kultūros paveldą labiau matomą ir įtraukti jaunimą į vietos kultūrinę veiklą. Šis projektas suteiks jaunimui galimybę aktyviai dalyvauti tarptautinėje veikloje ir įgyti naujų įgūdžių. Jaunimo grupės turės lemiamą vaidmenį planuojant ir įgyvendinant kultūrinę veiklą.

Projektas apima daugybę nacionalinių ir tarptautinių sesijų, kuriose bus užmegzti dialogai tarp jaunimo ir profesionalų bei tarp sektorių. Projekto metu vyks susitikimai ir jaunimo diskusijos, siekiant išsiaiškinti jų poreikius ir požiūrį į kultūros paveldą, jo aktualumą.

Kiekvienas partneris įgyvendins vietinę veiklą, įtraukiančią jaunimą į kiekvieną projekto žingsnį: organizacijos suteiks kontekstą veiklai, kurią planuoja ir įgyvendina jaunimas. Kiekviena organizacija sukurs aplinką, pagrįstą savo istoriniu ir (arba) kultūriniu kontekstu. Tiek profesionalai, tiek jaunimas bendradarbiaus su bendraamžiais vietiniu ir tarptautiniu mastu, kad kultūra, menas ir kūryba skatintų įgūdžių ugdymą ir įtrauktį. Projekto patirtis padidins atsparumą ir gebėjimą prisitaikyti prie skirtingų aplinkybių ir aplinkos.

Jau lapkričio 19 d. Lietuvos, Ispanijos ir Suomijos jaunimo grupės pradės dalyvauti nuotolinėse mokymų sesijose, kuriose susipažins su projektu ir kolegomis, išgrynins savo idėjas kartu su Bond Street teatro (JAV) komanda, mokysis projekto valdymo ir laiko planavimo įgūdžių bei pradės planuoti jaunimo mokymų Ispanijoje programą.

Alytaus m. sav. nuotr.
Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook