Alytaus jaunimo centro mokiniai dalyvavo Jaunimo kultūros festivalyje Gižycke

                  Rugsėjo 18–19 dienomis Alytaus jaunimo centro mokiniai ir mokytojai viešėjo Gižycke, Lenkijoje. Vienintelius iš Lietuvos dalyvauti pirmą kartą vykusiame Jaunimo kultūros festivalyje pakvietė Gižycko pavieto mokyklų ir švietimo įstaigų priežiūros centras.

                     Festivalio koncerte pasirodė Gižycko pavieto įvairių ugdymo įstaigų ir Alytaus jaunimo centro kolektyvai, vyko abiejų šalių mokinių darbų paroda. Tuo pat metu vyko kūrybiniai floristikos, rankdarbių gamybos seminarai mokiniams, judesio teatro užsiėmimas su pantomimos ir šokio elementais. Festivalio  organizatorių sumanymas – dviejų šalių mokinių darbus išreikšti judesiu, emocijomis, vaizdu.  

         Koncerte pasirodė šiuolaikinio šokio studijos „Vakarė“ kolektyvas (mok. A. Saulevičiūtė ir S. Bujanauskaitė) ir solo kūrinius atliko vokalinės studijos „Bel Canto“ mokinės Vakarė Jarmalavičiūtė ir Kotryna Ciūnytė (mok. A. Ramanauskaitė). Jaunimo centro kolektyvai išsiskyrė savo profesionalumu. „Tai buvo unikalus pasirodymas“, – apibūdino renginio šeimininkai.  Parodoje buvos eksponuojami trys Alytaus jaunimo centro mokinių darbai: braižomosios grafikos ir kompozicijos studijos mokinės Dianos Kirkliauskaitės darbas „Balta – juoda“ (mok. D. Želnienė), „Mamos ir mažylio“ studijos ugdytinių bendras kūrybinis darbas „Laisvės angelas“ (mok. S. Kazlauskaitė) ir dailės ir keramikos studijos mokinės Liucijos Šerelytės sukurtas „Išnykęs dodo paukštis“ (mok. I. Junevičienė).

          Festivalio seminaruose mokiniai dirbo atvirai, galima buvo užeiti ir stebėti kaip vyksta kūrybos procesas. Rankdarbių gamybos seminare užrašų knygelių viršelius dekoravo braižomosios grafikos ir kompozicijos studijos mokinės kartu su mokytoja Danute Želniene. Dalyvės džiaugėsi, kad darbo vietos buvo puikiai paruoštos, kokybiškos darbo priemonės, mokėsi neįprasta technika akriliniais dažais dekoruoti knygelių viršelius. „Ką išmokome, bus galima panaudoti savo tolimesnėje kūrybinėje veikloje. Smagiausia, kad savo pagamintą knygelę gavome dovanų“, – sakė seminaro dalyvė Paulina Teterytė.

          Seminare apie kambarinių augalų kompozicijų kūrimą ir jų priežiūros principus dalyvėmis tapo dailės ir keramikos studijos „Vingiorykštė“ mokinės (mok. I. Junevičienė). Iš įvairių akmenukų, žemės, smėlio, miltų, dekoravimo priemonių ir kambarinių augalų mokiniai darė kompozicijas. „Tiek daug kaktusų ir kitų augalų, kad net buvo sunku išsirinkti“, – džiūgavo Liucija Šerelytė. Pristatę sukurtas kompozicijas žiūrovams visos dalyvės jas parsivežė namo.

          Dvylika šiuolaikinio šokio studijos „Vakarė“ mokinių dalyvavo judesio teatro seminare. Smiltė Smaidžiūnaitė dalijosi seminaro įspūdžiais: „Užsiėmimo metu mus supažindino su pantomimos elementais, mokė įvairiausių judesių kaip be žodžių perteikti emocijas, jausmus. Judesio teatras – tai pačio žmogaus improvizaciniai muzikiniai žaidimai, naudojant pantomimos technikas“. Seminaro metu sukurtą judesio spektaklį „Gėlės ir sodas“ dalyvės pristatė žiūrovams.

         Jaunimo centro mokiniai ir mokytojai ne tik festivalyje puikiai pasirodė, bet ir po istorinį Gižycko miestą pasivaikščiojo, laivu po Niegocino ežerą plaukiojo, aplankė Ryno XIV amžiaus kryžiuočių pilį, vakare smagiai ant laužo dešreles kepė. Grįždami po viešnagės Varmijos Mozūrų krašte jaunimiečiai džiaugėsi, kad menui kalbos barjerų nėra ir naujas žinias pritaikys savo kūrybinėje veikloje.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook