Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos ,,Bel Canto‘‘ dainininkus sėkmė lydėjo visus metus

Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos ,,Bel Canto‘‘ dainininkus sėkmė lydėjo visus metus

    Šiais  metais net 38 šio kolektyvo daininkams pavyko dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose ir laimėti prizines vietas. Nerašysime, kaip mums sekėsi kur, ką ir kiek laimėjome. Rašysime apie tai, kaip mes jautėmės ir kaip tobulėjome, pasidalinsime savo išgyvenimais ir mintimis.     

Aš nuo pat mažens mėgau dainuoti. Dar lankydama darželį, du kartus važiavau filmuotis į LRT studiją. Buvau labai laiminga. Kai pradėjau lankyti mokyklą, pabandžiau dar kartą ir man pavyko, vėl išvydau kameras. Bet šie metai buvo sėkmingiausi – tapau „Dainų dainėlės“ laureate. Dainavau Operos ir baleto teatre su Monika Linkyte. Man tai buvo didelė šventė. Virpėjo širdelė, bet kartu ir džiaugėsi. Tai didelė laimė stovėti ir dainuoti tokioje scenoje, kai žinai, kad joje dainavo ir šoko daugybė žinomų žmonių. Dėkoju visiems, kurie man padėjo pasivyti mano svajonę: savo šeimai, visiems, kurie mane palaikė, bet labiausiai dėkoju savo vokalo mokytojai ekspertei Aldonai Ramanauskaitei, kuri negailėdama savo laiko rūpinasi manimi. AČIŪ visiems!!! Džiaugiuosi, kad „Dainų dainelė“ yra pats geriausias konkursas, kuriame man teko dalyvauti! Linkiu „Dainų dainelei“ gyvuoti dar ilgai ir pritraukti dar daugiau dainuojančių vaikų!!! ,- įspūdžiais dalinosi mokinė Vakarė Jarmalavičiūtė.

 Pradinukių grupė (Amelija Kumetytė, Gerda Remeikaitė, Gerda Tamulytė, Rugilė Tamošaitytė, Laura Škarnulytė)  sakė: „Mokėmės dainuoti dėl savęs, norėdamos tobulėti, pasitikėti savimi, bendrauti. Scenos baimę pakeitė džiaugsmas, laimė ir didelis noras dainuoti žmonėms“.

Vokalo studijoje „Bel Canto“ vaikai yra mokomi atsipalaiduoti, nusimesti susikaustymo, nerimo, baimės kaukes. Linksma, žaisminga ir kūrybinga aplinka leidžia dainorėliams pasidžiaugti netikėtai atrastu savo balso skambesiu, melodingumu. Vadovės padedami vaikai pradeda save atrasti per balsą,- pasakojo mama Joana Pekarskienė.

Konkursas – tai jaudulio, džiaugsmo, laukimo ir vilčių mišinys. Kiekvieną kartą bandydama atsiminti, koks jausmas būti ant scenos, pamenu tik emocijas, patirtas nuo jos nulipus: susijaudinimas ir nenusakomas džiaugsmas, kurie kyla iš žinojimo, jog ką tik muzikos pagalba parodei savo jausmus, vidų žmonėms, o jie tavęs ne tik klausėsi, bet ir išgirdo, – sakė mokinė Lauryna Labutytė.

Mama Aistė Liubamirskienė negailėjo gražių žodžių vokalo studijai „Bel Canto“: „Dainavimo studija – tai erdvė, kurioje vaikai tobulėja ne tik repeticijų aplinkoje, tai studija, kuri aktyviai dalyvauja viešajame gyvenime, konkursuose laimi prizines vietas, renginius puošia savo atlikėjų charizma ir nuoširdžiu unikalumu. Lankyti dainavimo studija “Bel Canto – ir malonumas, ir profesionalus rezultatas. Leiskime vaikams būti talentingais bei laimingais!“

Mums tai yra pozityvus laiko praleidimas ir vaiko užėmimas kuo nors tikslinga. Dalyvavimas konkursuose, mano nuomone,  tai labai teigiamas, stiprus poveikis vaikui pasireikšti ir atsiskleisti, savarankiškumo ir pasitikėjimo savimi ugdymas. Mums svarbu kokybiškas dalyvavimas konkursuose, o ne jų kiekis, – sakė mama Gintarė Šiugždinienė.

Visi konkursai, kuriuose turėjau galimybę dalyvauti man padėjo ne tik tobulėti, iš jų pasisėmiau naujų idėjų, motyvacijos ir susipažinau nuostabiais žmonėmis. Labiausiai konkursuose ir išvykose man patiko bendravimas, o tiksliau aplink mane esantys žmonės. Iš jų išmokau, kad kiekvienas yra įdomus ir išskirtinis, ir nereikia bijoti atsipalaiduoti ir būti savimi. Pamažu išmokau pasitikėti savimi, o tai kartu padėjo įveikti ir scenos baimę, – pasakojo mokinė Paulina Smolskaitė.

 Alytaus jaunimo centro vokalo studijos „Bel Canto“ mokytoja ekspertė Aldona Ramanauskaitė taip pat pasidalino savo mintimis: „Koks jausmas, kai išgirsti vokalo studijos pavadinimą ,,Bel Canto“ tarp laimėtojų? Na, kai buvau jauna mokytoja, buvo labai didelis noras laimėti. Bėgant metams prioritetai keitėsi. Svarbiausia, kad mano mokiniai nepatirtų streso, gerai ir laisvai jaustųsi scenoje, pasitikėtų savimi ir džiugintų žiūrovus. Tad ir mokau dainininkus, kad jie dainuodami jaustų, suprastų tai ką atlieka ir tą jausmą perduotų žiūrovams. Mokinių turėjau labai daug, mylėjau ir myliu juos visus, ir vienodai dėmesio skiriu visiems. Niekada nepriskyriau laimėjimų tik sau. Puikus rezultatas- tai mūsų visų bendras darbas. Man labai smagu matyti besišypsančius vaikų veidus, kaip jie keičiasi. Didelės laimė mokytojui turėti tokią gražią komandą vaikų ir tėvelių. Ačiū jiems labai.

 

Alytaus jaunimo centro vokalo studijos „Bel Canto“

mokiniai ir jų tėveliai

Share

Facebook