Alytiškė Justina Gringytė – pirmoji e-Carmen

Birželį įkurto Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondo, kurio tikslas – remti gabius Alytaus muzikos mokyklos mokinius, kvietimu rugsėjo 17 dieną Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, įvykusioje Dalios Ibelhauptaitės režisuotos operos „e-Carmen“ premjeroje dalyvavo nemažas būrys alytiškių – meras Vytautas Grigaravičius, vicemerė Valė Gibienė, „Rotary“, „Zontos“ klubų nariai, verslininkai, švietimo darbuotojai, medikai. Tarp jų ir Jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų mokytoja, „Zontos“ klubo narė Rūta Jasionienė.

Pagrindinio vaidmens atlikėja Justina Gringytė neslepia, kad, nors Karmen vaidmuo jai nėra naujas, tačiau iššūkių teko patirti. Juk ir ne vienam klausytojui kilo mintis: kodėl iki skausmo pažįstamos George‘o Bizet melodijos tarsi „ištirpsta“ rūke? Kodėl tradicinį operos orkestrą pakeičia tik devynių styginių ansamblis? Kompozitoriaus Marijaus Adomaičio sukurta elektroninė muzika veikiau tik primena G.Bizet melodijų intonacijas, kurios susiejamos tarpusavyje originaliomis ritminėmis struktūromis.

Šiuolaikinė elektroninės muzikos kalba į Vilniaus sceną priviliojo ir kitus jaunus, garsius operos solistus – baritoną Laimutį Pautienių, šiuo metu dainuojantį Diuseldorfe, tenorą Giancarlo Monsalve iš Čilės.

Kaip teigia patys atlikėjai – tai naujas, veržlus elektroninės operos kūrėjų žingsnis, skirtas nūdienos klausytojui ir atlikėjui. Argi ne keista, kad diriguojama ne iš natų, o stebint kompiuterio ekraną, kuriame „plaukia“ natų eilutės, o solistas negali atsikvėpti nė sekundei, nes pavėlavus įstoti reikiamoje vietoje dirigentas negalės jo palaukti?

Po premjeros Justina Gringytė savo „Facebooko“ paskyroje parašė: „Jaučiu didelę atsakomybę ir didžiuojuosi man suteikta galimybe būti pirmąja e-Carmen.”

Alytiškiai po operos „e-Carmen“ premjeros su pagrindinio vaidmens atlikėja Justina Gringyte ir režisiere Dalia Ibelhauptaite.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook