Apdovanojimas „Aukso žvaigždė“

2016 m. rugsėjo 22 dieną Italijoje, Ravenos miesto „Dante Alighieri“ teatre  garbingas „Aukso žvaigždės“ arba muzikinio Oskaro apdovanojimas įteiktas Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ mokytojai ekspertei Rimai Moisejenkienei. Lietuva tokį apdovanojimą pelno jau ketvirtą kartą. 2009 m. iš Portugalijos Pasaulio Folkloro Oskarą parsivežė vilnietė choreografė Birutė Akelaitienė. 2011 m. Čeliabinske (Rusija) šis apdovanojimas buvo įteiktas žymiausiai lietuvių liaudies dainų atlikėjai kilusiai iš Dzūkijos Veronikai Janulevičiūtei – Povilionienei, 2012 metais už liaudiško šokio puoselėjimą ir jo sklaidą  Portugalijoje Oskaras įteiktas panevėžietei choreografei Zitai Rimkuvienei.

Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga (IGF)- tai pasaulinio lygio folkloro puoselėtoja ir festivalių organizatorė nuo 1953 metų. Organizacijos tikslas yra stiprinti santykius tarp tautinių folkloro grupių ir nacionalinių organizacijų skirtingose šalyse, skatinti bendradarbiavimą.. Ši organizacija prisideda prie tokių žinomų pasaulinių organizacijų veiklos kaip UNICEF ir UNESCO. Tarptautinei folkloro asociacijų sąjungai priklauso 42 pasaulio šalys.

Folkloro Oskaras yra aukščiausias tarptautinės folkloro asociacijos (IGF) apdovanojimas įsteigtas 2008 metais. Nuo to laiko jis teikiamas kasmet už pasiekimus populiarinant folklorą ir tautinės kultūros bei folklorinio judėjimo plėtojimą. Kam skirti šį garbingą apdovanojimą sprendžia ekspertų taryba sudaryta iš nacionalinių asociacijų prezidentų.

Šiais metais muzikiniai Oskarai buvo įteikti folkloro puoselėtojams iš Izraelio, Kroatijos, Graikijos, Meksikos, Italijos, Rumunijos ir Lietuvos.

fb_img_1474889772923

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook