Apie herojus, kuriančius savo Lietuvą

Apie herojus, kuriančius savo Lietuvą

Penktadienį istorinėje Kovo 11-osios salėje Seimas iškilmingai paminėjo nepriklausomybės atkūrimo 26-ąjį gimtadienį. Minėjime kalbą sakė Lietuvos mokinių parlamento atstovas, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos gimnazistas, Jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų narys Rokas Štreimikis. Jūsų dėmesiui – Roko kalba.

„Respublikos prezidente, Seimo pirmininke, ministre pirmininke, Atkuriamojo Seimo nariai, parlamentarai, parlamento svečiai, ponai ir ponios!

Esu be galo dėkingas už galimybę šiandien kalbėti Lietuvos mokinių balsu.

Kovo 11-oji man asocijuojasi su herojais. Dažnai bijoma šio žodžio, mat jis gali skambėti kiek perdėtai. Tačiau neįsivaizduoju, kaip kitaip mes, moksleiviai, galėtume pavadinti žmones, kurių darbai ir žygiai lėmė tai, kad mes net neįsivaizduojame, ką reiškia gyventi nelaisvoje valstybėje.

Šiais mokslo metais mokyklas baigianti abiturientų karta gimė jau septintaisiais atkurtos nepriklausomybės metais, greičiausiai todėl mes, moksleiviai, dažnai esame kaltinami, kad nevertiname nepriklausomybės, nevertiname laisvės ar netgi Lietuvos. Taip tikrai nėra. Mums iš tiesų be galo svarbu viskas, ką turime, mes branginame Lietuvą ne ką mažiau nei žmonės, išgyvenę okupacijos metus. Mes be galo džiaugiamės laisve, mes džiaugiamės galimybe viešai reikšti savo nuomonę ir laisvai siekti savo tikslų.

Tikiu, kad Kovo 11-oji yra ta diena, kuri turėtų paskatinti kiekvieną lietuvį ne tik džiaugtis laisve, bet ir prisiimti su laisve susijusią atsakomybę. Atsakomybę būti šių dienų herojais, atsakomybę valstybei, bendruomenei, šeimai, o svarbiausia – pačiam sau.

Gerbiamieji Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, tik Jūsų ir žmonių, kovojusių dėl Lietuvos nepriklausomybės, dėka mes galime būti šių dienų herojumi. Deja, dabar, 26-aisiais atkurtos nepriklausomybės metais, vis mažiau tuo naudojamės ir tuo džiaugiamės. Ir kalbu ne tik apie mokinius, kalbu apie visus lietuvius.

Gerbiamieji Seimo nariai, valstybės tarnautojai, visi lietuviai, kiekvienas Jūsų galite būti herojais mums, moksleiviams. Todėl prašau ir linkiu Jums prisiimti atsakomybę tiek už žmones, kovojusius dėl Lietuvos nepriklausomybės, tiek už mus, ateities kartas. Būtent Jūs dabar ir čia kuriate Lietuvą, kurioje gyvensime mes, todėl kviečiame Jus dirbti taip, kad kai po trisdešimties metų mano vietoje stovės koks nors moksleivis, galėtų jau Jums pasakyti „dėkui, už tai, kad buvote herojais“.

Sveikinu Jus visus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir linkiu, kad kiekvienas taptume herojumi, kuriančiu savo Lietuvą.“

Alytiškio Roko Štreimikio kalba Seime susilaukė dėmesio ir sveikinimo žodžių.

Share

Facebook