Dalytis gerumu – nepaisant amžiaus ar aplinkybių

Jaunosios žurnalistės Mildos Sakavičiūtės publikacija

 

Gruodžio 18 dieną Alytaus šv. Benedikto gimnazijos IIb klasės mokiniai lankėsi Alytuje veikiančiame dienos užimtumo centre senyvo amžiaus žmonėms.

Gimnazistai mokyklos tradiciją paminėti adventą ir klasėje sukalbėjus maldą laužyti kalėdaičius perkėlė į senelių darželį, kuriame senjorams pristatė vaidinimą ir popietę praleido kalbėdami apie praeitį, dabartį bei Kūčių tradicijas okupuotoje Lietuvoje.

Senelių darželį lankanti Angelė, kuri 42 metus dirbo chemijos mokytoja, susigraudino pamačiusi tiek jaunų ir laisve spindinčių akių. Išsakiusi mintis apie šiandienio ir jos kartos jaunimo skirtumus bei panašumus, moteris pasakojo mokiniams apie savo jaunystę bei mokytojavimo laikus.

Paklausta apie Kūčių tradicijas, teigė, kad studijų metais prieš Kūčias iš motinos sulaukdavo slapto siuntinio, kuriame būdavo sauja namie keptų kūčiukų. Šią dovaną iš namų ji Kūčių naktį suvalgydavo atsigulusi lovoje ir užsidengusi balta paklode, dėl baimės būti įskųsta, nes nežinojo, kiek nematomų akių gali būti jos kambarėlyje.

Senjorai linkėjo mokiniams būti aktyviems, džiaugtis laisve, keliauti, mokytis bei niekada nesakyti „ne“ tam, ką gali pamatyti ar padaryti.

Šiluma, kurios taip reikia vienišiems senoliams, pasidaliję gimnazistai buvo nustebinti tokiu šiltu priėmimu. Ne vienas kalbėdamas susigraudino, nes dalytis advento gerumu svarbu, nepaisant amžiaus ar aplinkybių.

Gitos Mickevičiūtės nuotr.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook