Menu

Diskusija „45 min.“: kokia turi būti pamoka?

Gruodžio 10 dieną Alytaus miesto savivaldybėje vyko diskusija „45 min.“, kurioje mokinių ir mokytojų atstovai iš keturių gimnazijų diskutavo, kaip turi atrodyti svajonių pamoka. Diskusiją organizavo Alytaus miesto atstovai Lietuvos mokinių parlamente Kotryna Grušauskaitė ir Rokas Štreimikis. Rokas – ir Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų mokinys.

Diskusijoje paliesta opi mokinių apatiškumo, nesidomėjimo mokomuoju dalyku problema. Vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėse, kai būtina pasirinkti A (išplėstinis kursas) ir B (bendrasis kursas) lygiais dėstomus dalykus, B lygį pasirinkęs mokinys dažnai nesimoko ir trukdo pamokos darbą.

Visus dalyvius sužavėjo Jotvingių gimnazijos biologijos mokytojos Linos Rutkauskaitės argumentas, kad pamokoje mokytoją itin trikdo mokinio naršymas išmaniajame telefone, nesusikaupimas: „Pamokos pradžioje mokytojas mokinį turi paimti už rankos ir vesti į pamokos pabaigą. Svarbu ne tik kad mokytojas tikslingai vestų mokinį, bet ir kad mokinys kitoje rankoje nelaikytų telefono, negalvotų apie su pamokos tema nesusijusius dalykus.“

Mokytojo profesija Lietuvoje, deja, nelaikoma prestižine. Nepaisant to, vienai iš diskusijoje dalyvavusių mokytojų šie mokslo metai yra patys pirmieji. Matematikos mokytoja Evelina Bogušaitė pasakojo, kad tėvai nemanė, jog dukra taps mokytoja, jai planavo teisininkės ateitį. „Aš tikrai žinau, ko aš noriu, žinau, kad matematika man yra įdomi, svarbi, jaučiu, kad dabar esu savo vietoje“, – pasakojo neprestižinę profesiją pasirinkusi mergina.

Net 18 diskusijos dalyvių ir daugybė įvairaus amžiaus stebėtojų vieningai nusprendė, kad pamokoje svarbiausia draugiškas mikroklimatas. Mokytojas turi būti mokinio draugas, labiau mentorius negu sausos informacijos davėjas, o mokinys neturi bijoti klausti, aptarti nesuprantamų pamokos temos aspektų netgi jai pasibaigus.

Visi sutiko su gimnazijos pirmoko Edvino Česnulio nuomone: „Tiek mokinys, tiek mokytojas turi turėti aiškų pamokos tikslą.“

Diskusijoje dalyvavo ir Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų mokytoja Rūta Jasionienė.

Diskusijos organizatoriai

Evos Savukynaitės nuotr.

Kategorijos:   Naujienos

Facebook