Dzūkijos regionui Plungėje atstovavo nenuilstantis „Tarškutis“

Plungės kultūros centras bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru organizavo  III – iąjį respublikinį liaudiškos muzikos ir šokio konkursą „Šoktinis“. Konkursas organizuojamas kas du metus ir šiais metais įvyko vasario 23 dieną. Pagrindiniai konkurso tikslai yra vaikų ir jaunimo meninis ugdymas, susipažinimas su skirtingų Lietuvos regionų moksleivių šokių kolektyvais ir ansambliais, regioninių ypatumų ir liaudies šokio charakteringumo atskleidimas. Šiais metais konkurse dalyvauvo net 8 geriausi liaudiškos muzikos ir šokių kolektyvai iš visos Lietuvos.

Kolektyvų pasirodymus vertino kompetentinga komisija: Edgaras Suprunas – Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“  vyriausias baletmeisteris, 2020 m. Moksleivių dainų šventės Ansamblių vakaro meno vadovas; Vytautas Tetenskas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto  dekanas, muzikos katedros profesorius, birbynininkas; Vidmantas Mačiulskis – Lietuvos  muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedros vedėjas, profesorius, šokių kūrėjas; Jolanta Kisielytė – Sadauskienė – Lietuvos nacionalinio kultūros centro mėgėjų meno  skyriaus vedėja, Vytauto Didžiojo Universiteto Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblio ,,Šviesa“ meno vadovė; Irena Nakienė – etnomuzikologė. Esminiai vertinimo kriterijai, kuriais vadovavosi komisija: kolektyvo atstovaujamo regiono pasirinktos programos meninis lygis, repertuaro pasirinkimas, kūrybiškumas, techniškumas ir sceninė kultūra.

Savo pasirodymais plungiškius,miesto svečius ir komisijos narius džiugino: Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis”, ansamblį įkūrė ir iki šiol jam vadovauja mokytoja ekspertė Rima Moisejenkienė ir mokytojas Leonidas Moisejenka, šokėjams vadovauja mokytoja metodininkė Dalia Romanova; Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis ,,Vieversa“, vadovė ir vyriausioji choreografė – Roberta Macelienė, vokalinės grupės vadovė – Onutė Aleknavičienė, akomponiatorė – Laisvida Pakenienė; Jurbarko Antano Sodeikosmeno mokyklos tautinių šokių kolektyvas ,,Mituvėlė“ , šokėjams vadovauja Kristė Donauskienė, kapelai Jadvyga Žemliauskienė; Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo šokių ansamblis ,,Grandinėlė“,  vadovė Lietuvos kultūros žymūnė Zita Rimkuvienė, ansambliui akomponuoja Naujamiesčio vaikų muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras ,,Žilvitis“, vad. Asta ir Audrius Derviniai, vokalinės grupės vad. Ligita Dauderienė; Klaipėdos  karalienės Luizės jaunimo centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis ,,Vijurkas“meno vadovė ir choreografė – mokytoja ekspertė Violeta Šleinienė, choreografė –Laura Šleiniūtė, koncertmeisterės Regina Zavadskytė ir Dalia Balsienė; Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“, meno vadovas Artūras Pečkaitis, šokių grupės vadovės Sonata Jankienė,Vilija Jakubauskė, choro vadovė Dalia Balčiūnienė, kanklių ansamblio vadovė Daiva Venienė, liaudiškos muzikos kapelos vadovas Arūnas Lekešys; Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija ,,Ratilėlis“,  vad. Simona Kutkevičienė, choreografė Eglė Baltriukienė, koncertmeisterė Asta Paulauskienė, liaudies instrumentų orkestro vadovai Donatas Merkelis, Vilija Vitkauskienė, choro „Smiltė“ vadovė Lilija Bakšanskienė; ir konkurso iniciatoriai Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ansamblis ,,Žirginėliai“,  vad. Sonata Kazlauskytė, vaikų liaudiškos muzikos kapela vad. Rita Džiaugienė ir teatras ,,Saula“ (vad. Sigita ir Romas Matuliai).

Komisijos nuomone Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansambliui „Tarškutis“ įteikta nominacija už instrumentinės liaudies muzikos gaivinimą ir puoselėjimą.

 

Dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ informacija

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook