Etnokultūros protmūšis ,,Kaip saulė, kaip medis margutis ridenas”

Etnokultūra, yra būtent ta kultūra, kuri turi šaknis. Ji yra medis, ji yra augalas, ir jokia dirbtinė gėlė negali prilygti tam, kas turi savo gyvas ir tikras, iš savo žemės augančias šaknis.

Kovo 29 d. į Alytaus Dzūkijos pagrindinę mokyklą sugužėjo didelis būrys etnokultūros gerbėjų, saugotojų ir kūrėjų. Visus susirinkusius pasveikino Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“. Protmūšyje varžėsi net 5 Alytaus bei Lazdijų miesto trečiųjų klasių mokinių komandos. Po išradingų „Malūnėlių“, „Sukucių“, „Strazdelių“, „Drevinukų“ ir „Kaukučių“ prisistatymų, pasitelkę savo etnokultūrines žinias ir vaizduotę dalyviai atliko protmūšio užduotis. Atpažino senovinius daiktus, nurodė jų paskirtį, išaiškino dzūkiškų žodžių prasmę, narpliojo viktorinos apie Velykas mįsles, varžėsi nešdami kiaušinius, kūrė margučių raštus.

Su didele meile žvelgėme į kiekvieną iš dalyvių, nes visi šiame protmūšyje ką nors padarė mūsų prigimtos kultūros labui, visi prisilietė prie mūsų protėvių gyvenimo. Linkime ir toliau puoselėti bei saugoti etninę kultūrą.

Etninė kultūra kaip oras supa mus ir yra mumyse pačiuose. N.Vėlius

 

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook