Jaunoji žurnalistė Gabija Dirsytė apie Kovo 11-ąją ir dalyvavimą projekte „Kuriame Lietuvą“

Kovo 11-oji. Bendrumo aura, budinanti iš patriotinio stingulio

Kovo 11-oji – viena iš tų dienų metuose, kai visos šalies gatvės pasipuošia trispalvėmis, o žmonių mintyse atgimsta pasididžiavimas savo šalimi, kurio numalšinti nepavyksta net negatyviausiai nusiteikusiems niūruoliams.

Ši diena – įrodymas, kad net sunkiausių tikslų pasiekti įmanoma, jei tik dirbama susitelkus dėl bendro siekio su viduje degančia meile tėvynei. Kovo 11-oji, kaip ir kitos valstybinės šventės, atneša bendrumo aurą į lietuvio namus ir širdį, ji suvienija ir dažną pabudina iš patriotinio stingulio, primindama, kodėl taip svarbu visiems kartu saugoti, tausoti ir mylėti Lietuvą.

Puikus vienybės ir pagarbos savo šaliai pavyzdys Alytuje – Šv. Benedikto gimnazija, kuri Kovo 11-osios išvakarėse, penktadienį, tradiciškai surengė mūsų šalies gimtadienio minėjimą. Mokyklos kiemas virto trijų mums taip gerai pažįstamų spalvų – geltonos, žalios ir raudonos – jūra, gaiviame, dar kiek žiemiškame ore skambėjo „Tautiška giesmė“, sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Loreta Šernienė, tądien mokykloje svečiavęsis europarlamentaras Petras Auštrevičius, istorijos mokytojas Aivaras Janulis ir gimnazijos mokiniai.

Minėjimo pabaigoje visiems kartu garsiai skanduojant žodį „Lietuva“ į orą buvo paleisti trispalvės spalvų balionai, kurie kartu su vėju nusinešė renginio metu ištartus linkėjimus ir gražiausius žodžius Lietuvai.

Šv. Benedikto gimnazija yra pilietiška ir patriotiška ne tik valstybinių švenčių metu. Mokyklos mokiniai noriai dalyvauja įvairiuose projektuose, pavyzdžiui, pilietinių iniciatyvų projekte „Kuriame Lietuvą“, kurį inicijavo Elektrėnų savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos biuras ir Europos Parlamento narys P.Auštrevičius, kuris būtent dėl šios iniciatyvos ir viešėjo gimnazijoje. Projekto metu Lietuvos mokyklų mokiniai bandys keisti pasyvų piliečių dalyvavimą savo veiklomis.

Pagrindiniai „Kuriame Lietuvą“ tikslai – siekti skatinti jaunimą naudotis savo pilietinėmis teisėmis sprendžiant visuomenei svarbius klausimus, stiprinti jaunų žmonių atstovavimą vietiniu lygmeniu, suteikti žinių ir įgūdžių apie jaunimo pilietinį dalyvavimą vietos bendruomenės gyvenime, plėtoti mokyklų, vietos bendruomenių ir savivaldybių bendradarbiavimą, suteikti žinių apie jaunimo galimybes Europos Sąjungoje. Būtent tokio pobūdžio veikla jau mėnesį užsiima šiame projekte dalyvaujanti Šv. Benedikto gimnazijos komanda, kuriai beliko įveikti du konkurso etapus iš keturių.

Taigi, nors Kovo 11-oji jau praėjo, trispalvės ryškumas ir pakili nuotaika niekur nedingo, o pilietiškumas ir patriotiškumas, kurį aktyviai puoselėja jauni Alytaus žmonės, tik įrodo, kad ir tolimesni mūsų tėvynės gimtadieniai išliks tokia pat džiaugsminga ir prasminga švente.

Gabija Dirsytė

Projekto „Kuriame Lietuvą“ Šv. Benedikto gimnazijos komanda.

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook