Jaunųjų žurnalistų kursai: Jei būčiau mokyklos direktorius, uždrausčiau vaikams bėgti iš pamokų…

Jei būčiau mokyklos direktorius, uždrausčiau vaikams bėgti iš pamokų…

Kas mokykloje būtų kitaip, jei jos direktoriumi vieną dieną taptų, tarkim, pirmokas Simas, trečiokė Agota, penktokė Agnė ar šeštokas Ignas? Skaitykite Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų mintis.

Pirmiausia – pamokos būtų žaismingos. Leisčiau daryti tai, ko nori vaikai: per pertraukas žaistų, pavyzdžiui, planšetėmis, o per pamokas mokytųsi.

Jeigu pamokoje gerai sekėsi, tai pabaigoje duočiau po 6 saldainius. Jeigu sekėsi vidutiniškai, vaikai gautų po 3 saldainius. Jeigu sekėsi blogai, vaikai gautų po 1 saldainį.

Visi vaikai galėtų dažniau ateiti į mano kabinetą pažiūrėti, ką aš veikiu. Padaryčiau, kad visi vaikai valgykloje gautų valgyti to, ko nori. Žinoma, ne gruzdintų bulvyčių. Ir ne picų, nes tai labai nesveika.

Dar leisčiau vaikams eiti į mokyklą nuo 10 val. ryto.

Simas Degutis

Jei klaustume „Ar tau patinka tavo mokykla?“, tikriausiai dauguma atsakytų, kad nelabai. Pabandykime sukurti savo mokyklą ir taisykles! Visi vaikai, jei būtų mokyklos direktoriumi, tiesiog padarytų taisykles pagal savo norus, bet aš daryčiau ne visai taip…

Visų pirma, kai tėvai registruoja vaikus į mokyklą, būtų būtina pasirašyti, kad vaikai PRIVALO gerbti mokytojus, žinoti ir laikytis savo pareigų, o tik po to prisiminti savo teises.

Jeigu vaikai nesilaiko šios taisyklės, būtų nuolat kviečiami tėvai pasiaiškinti pas direktorių. Žinau, kai kuriems šiek tiek per griežta šiais laikais, bet jei nebaudžia, tai nereiškia, kad darai, ką panorėjęs. Dabar kitos taisyklės:

  1. Stengtis nebėgioti tam neskirtais koridoriais. Tam yra specialūs dideli bėgimo koridoriai.
  2. Galima neštis kokius tik nori žaislus į mokyklą, bet griežtai draudžiama turėti telefonus ir kitus kompiuterinius įrenginius.
  3. Jokio smurto, jokių pašaipų, jokių muštynių. Jei tave kas nors skriaudžia – kreiptis į bet kurį mokytoją ar kitą darbuotoją.
  4. Nors vienas keiksmažodis ir eini su mokytojo priežiūra praustis burnos.
  5. Per pamokas visi turi būti tylūs kaip pelytės po šluota, kalbėti – tik paklausti, nešaukti iš vietos.
  6. Turėti visas reikalingas priemones. Vadovėlio ar kito daikto pamiršimas – pranešimas tėvams.
  7. Sporto salė atidžiai prižiūrima suaugusiųjų. Į mergaites kamuolį metame švelniau, nesinervinti, jei pralaimi, jokių rėkimų ant kitų.

Kaip jau supratote, mano mokykloje bus atskiri koridoriai nueiti iki reikiamo kabineto ir vienas labai didelis koridorius bėgiojimui pertraukų metu.

Mano mokykloje klasės būtų išpaišytos pagal pamokas. Taip, taip, taip, ir pradinukai turėtų vaikščioti į atskiras klases matematikos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir kitas pamokas su skirtingais mokytojais. Pertraukos truktų 30 min, pamokos irgi 30 min.

Matematikos klasė atrodytų įdomiai, viskas būtų susieta su skaičiais. Pamoka vyktų įprastai, o pabaigoje būtų veiksmų daina, kur mokytoja dainuoja veiksmą, o mokinys turi greitai atsakyti atsakymą. Jei kažkas užsnūs – daina sugadinta. Aš manau, tai būtų labai smagu ir veiksminga greitai išmokti veiksmus.

Lietuvių kalbos klasėje būtų daug žodžių ant sienų. Visi žodžiai oranžinės spalvos. Pasaulio pažinimo klasė būtų išpiešta labai tikroviškais gyvūnais ir augalais. Tada apsidairius būtų lengviau atlikti užduotis ir įsiminti, ko mokomasi.

Dailės klasėje būtų daug įvairių priemonių piešimui ar kitokiai veiklai. Vaikai galėtų gaminti traukinukus, vorus, Kalėdų Senelius, besmegenius ir, žinoma, piešti!

Anglų kalbos kabinete viena siena būtų išpiešta paveiksliukais, o ant kitos sienos žodžiai mini užduotėlėms. Muzikos kabinete būtų visur natos. Tikybos – būtų daug šventų paveikslėlių.

Sporto salė būtų labai labai didelė. Joje būtų atskiras kambarėlis su daugybe įvairių daiktų sportui ir energijos išliejimui.

Valgykla – labai svarbi mokyklos patalpa. Joje būtų raudoni stalai, kėdės minkštos. Būtų atskiros eilės pirmokams, antrokams, trečiokams ir ketvirtokams, kad visi suspėtų nusipirkti ir pavalgyti. Mano mokyklos meniu – nebūtų VISIŠKAI jokio nesveiko maisto.

Dabar biblioteka. Joje būtų daug piešinių, kuriuos piešė ketvirtokai. Joje būtų labai daug įvairių knygų.

Manau, truputį įsijaučiau rašydama. O kaip jūs sugalvotumėt? Ar irgi taip atrodytų jūsų mokykla? Pasitarkite su draugais ar šeima. Kokia kiekvieno nuomonė? Ar sutinkate vienas su kito taisyklėmis? O gal užaugę norite būti mokyklos direktoriumi? Ar pavaduotoju? Ši tema labai įdomi, kai neturite apie ką šnekėtis ar šiaip padiskutuoti. Nepamirškite būti mandagūs ir reikšti ne tik savo nuomonę, bet leisti ir draugams kalbėti. Sėkmės.

Agota Kuznecovaitė  

Man patinka mano mokykla, bet yra keli dalykai, kuriuos pakeisčiau:

  1. Per pertraukas rakinamos durys! Neįsivaizduoju, kodėl užrakina pagrindines duris į lauką. Taip erzina, kai reikia bėgti per visą mokyklą, kad galėtum išeiti į lauką.
  2. Namų darbai! Grįžusi iš mokyklos, būnu labai pavargusi ir ruošti namų darbų tikrai nenoriu. Po pamokų norėčiau veikti tik tai, kas man įdomu.
  3. Mokinių sėdėjimo vietų pamokose keitimas! Kai kurios mokytojos vaikams liepia sėsti ne ten, kur nori jie, o ten, kur nori jos. Mes juk patys žinome, kur mums patogiau ir su kuo mes norime sėdėti viename suole.

Nors ir yra dalykų, kuriuos keisčiau, jeigu būčiau mokyklos direktorė, bet dar daugiau yra tokių, kurie man mano mokykloje labai patinka!

Agnė Griškonytė

Jei būčiau mokyklos direktorius…

  1. Padaryčiau taip, kad valgykloje maistas būtų pigesnis ir įvairesnis.
  2. Uždrausčiau vaikams bėgti iš pamokų.
  3. Padaryčiau, kad vasaros atostogos prasidėtų birželio 1 dieną.
  4. Mokykloje būtų liftai neįgaliems vaikams.
  5. Stebėčiau pamokas, kad sumažinčiau patyčių.
  6. Įrengčiau mokytojams poilsio kambarį.
  7. Būtų po 4–5 pamokas 5–8 klasių mokiniams.
  8. Leisčiau pertraukų metu mokiniams naudotis telefonais.
  9. Priimčiau į darbą jaunus mokytojus.
  10. Uždrausčiau paaugliams rūkyti.
  11. Klasėse būtų tik po 14 mokinių, dėl geresnės mokslo kokybės.
  12. Nebūtų namų darbų mokiniams.
  13. Mokytojų būtų po lygiai vyrų ir moterų.

Ignas Blaževičius

Zitos Stankevičienės nuotr.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook