Jaunųjų žurnalistų kursai: „Kupriukas muzikantas“

Jaunasis žurnalistas šeštokas Ignas Blaževičius ir jo mama Loreta žiūrėjo Alytaus miesto teatro spektaklį „Kupriukas muzikantas“. Skaitykite jų įspūdžius.

Ir vieną dieną tikrai nebeliks „kupros“

Kas svarbiausia gyvenime suaugusiajam, turbūt žinome visi. Vienaip ar kitaip visi turime savų svajonių, savų prioritetų. O kas svarbu vaikui, ypač Z kartos VAIKUI? Manau, dauguma atsakymą žinome, tačiau ar atsižvelgiame į jų poreikius?

Ar tikrai reikalingas penktokui, šeštokui ar septintokui „priverstinis“ knygų skaitymas mokykloje? Ar reikia mokiniui atsiskaityti „namų skaitymą“, ar tai suteikia jam žinių, „prideda“ išsilavinimo? Ką gali suprasti vaikas, priverstinai perskaitęs knygą?

Aš atsakymus radau nuėjusi su sūnumi į spektaklį „Kupriukas muzikantas“. Prisipažinsiu, nustebau, pamačiusi salėje ne tik mažus vaikus su tėveliais, bet ir paauglius bei vyresnio amžiaus žmones.

Salėje linksmai čiauškėjo ir juokėsi vaikai, mamos jiems šnabždėjo, ką simbolizuoja kupra, ponas, laumės… Aktoriai, įkūniję Kupriuką, mergelę, poną, laumes, parodė tai, ko vaikas nesuprastų perskaitęs knygą.

Kai matai patyčias, kančią atstumtojo, norą mylėti ir būti mylimam, viskas įgauna tikrąją prasmę. Tik pamatęs kitokį žmogų, supranti, jog tai tik išvaizda. Nesvarbu, kiek patyčių teks iškęsti, bet jei išliksi savimi, nebijosi atverti širdies ir dovanoti gerumo, sugebėsi atleisti, tiesiog tapti geresniu žmogumi, vieną dieną tikrai nebeliks „kupros“. Kupriukas muzikantas nepabijojo būti kitoks – gėrį ir tyrą meilę nešantis vaikas, kai yra vienas, atsiranda dar vienas ir dar….

Džiaugiuosi Alytaus miesto teatro aktoriais, kurie rūpinasi, šviečia ne tik mažuosius, bet ir suaugusius.

Igno mama Loreta

Man patinka eiti į teatrą

Pradėjus lankyti Alytaus jaunimo centro Jaunųjų žurnalistų kursus, mano gyvenimas tapo „kultūringesnis“, spalvingesnis ir linksmesnis. Aš ir anksčiau ėjau į kiną, lankiau baseiną, Dailės mokyklą, kūriau ir kuriu komiksus, bet dabar pradėjau vis dažniau lankytis teatre. Ir ką Jūs manote, man tai patinka ir net labai!

Šeštadienį ėjau į Alytaus miesto teatro spektaklį „Kupriukas muzikantas“. Spektaklis buvo labai linksmas. Man patiko mergelės užsispyrimas, kai ji nepakluso ponui ir metė į jį kibirą, o tada visi pabėgo.

Juokinga buvo matyti ir poną maiše (su kuriuo jis turėjo vaikščioti), o tokios bausmės nusipelnė už savo godumą. Bet pati įdomiausia vieta buvo spektaklio pabaiga. Tokią regėjau primą kartą, nes tokios pabaigos būna tik filmuose, kai veikėjai pasakoja, kaip susiklostė visų ateitis. Tai buvo pats juokingiausias mano matytas spektaklis.

Ignas Blaževičius

Nuotraukos autorius D.Matvejev.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook