Veiklos pobūdis

Jaunųjų žurnalistų kursai

Mokytojo vardas, pavardė

Rūta Jasionienė

 

Patirtis profesinėje srityje

Jaunimo centre dirbu šešiolika metų. Dvidešimt šešerius metus dirbu „Alytaus naujienų“ redakcijoje, einu redaktoriaus pavaduotojos pareigas. Esu 20 knygų redaktorė, 10 metų buvau Dzūkų kultūros draugės žurnalo „Dainava“ kalbos redaktorė (su kolegomis). Jau daugiau kaip dvidešimt buvusių jaunųjų žurnalistų kursų ugdytinių šiuo metu studijuoja medijų mokslus Vilniaus ar užsienio universitetuose arba dirba žurnalistinį darbą. Esu stažavusi Švedijoje, Danijoje, Belgijoje, Italijoje, Graikijoje, Estijoje, Kinijoje.

Ko išmoks vaikai Jūsų užsiėmimų metu?

Jaunųjų žurnalistų kursuose ugdytiniai išmoksta rašyti įvairių žanrų žurnalistikos kūrinius: žinutes, interviu, straipsnius, publicistinius pamąstymus. Publikacijas spausdina laikraštis „Alytaus naujienos“, jas pastebi ir publikuoja ir respublikinės žiniasklaidos priemonės.

Jaunieji žurnalistai daug skaito, diskutuoja, žino, kas vyksta Alytuje, Lietuvoje ir pasaulyje. Taip ugdomas ne tik informacinis raštingumas, išmokstama kritiškai vertinti žinias ir nepaskęsti informacijos sraute, bet ir kyla bendras išprusimo bei pasaulio suvokimo lygis.

Kuo ypatingas Jūsų vedamas užsiėmimas

Jis ypatingas jau tuo, kad vyksta tikroje redakcijoje ir publikacijos rašomos tikram laikraščiui, dėl to ypač maloniai nustemba kolegos iš užsienio.

„Alytaus naujienų“ redakcijoje mokiniai ieško atsakymų į savus klausimus. Ir mokosi: išgirsti sakantįjį, ne užmušti manantįjį kitaip, o jį išklausyti, o svarbiausia – baigti pradėtus darbus.

Jis ypatingas dar ir tuo, kad vyksta sekmadienį. Laikomasi Skandinavijos edukologų rekomendacijų, kad į neformalųjį užsiėmimą ugdytinis turi ateiti nepavargęs.

Pastaraisiais metais taikomas hibridinis mokymo metodas. Tiesą sakant, nuotolinio mokymo metodas jaunųjų žurnalistų kursuose taikomas jau seniai – pamokos medžiaga ir papildoma literatūra po kiekvieno užsiėmimo gerą dešimtmetį siunčiama į mokinio elektroninį paštą. Taip skatinamas savarankiškumas, kūrybingumas ir ugdomas suvokimas, kad mokytis svarbu visą gyvenimą.

Jaunieji žurnalistai išbando tikrą žurnalistiką ir per užsiėmimus geria arbatą. Gyvenimo tiesų jie išgirsta ir iš įvairių patirčių turinčių svečių.

Trumpai apibūdinkite save

Sako, kad Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursai yra vieni iš ilgiausiai gyvuojančių Lietuvoje. Esu mokytoja, labai besistengianti dėl savo ugdytinių ir už juos kovojanti. Mano vedami užsiėmimai paremti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto žurnalistikos specialybės dėstytojų mokymais. Ypač vertinu patirties mainus, todėl dažni kursų svečiai – buvę mokiniai, dabar studijuojantys medijų mokslus skirtingų valstybių universitetuose.

Nuolat gausindama žinias įvairiuose kursuose, kasmet lankausi ir Vilniaus knygų mugėje, kad naujausių leidinių pasipildytų mano, kaip jaunųjų žurnalistų kursų mokytojos, profesinės literatūros lentyna.

Viešėjusi daugiau kaip 50 pasaulio šalių, jaunus žmones mokau tolerancijos ir atvirumo pasauliui.

Ir skatinu keliauti. Savo mažas ir dideles keliones. Apie tai geriausia paklausti jų pačių. Arba manęs.

Ugdytinių amžius: nuo 7 metų.

Kontaktai:

 8 611 45 815,    ruta@ana.lt ir ruta.jasione@gmail.com

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook