Jaunųjų žurnalistų kursai: Pasaulinė gyvūnų diena

Kasmet spalio 4-ąją visas pasaulis švenčia Pasaulinę gyvūnų dieną. Jos esmė – prisiminti ir kartu pasidžiaugti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai. Jau nuo senų senovės lietuviai juos garbino ir turėjo ypatingus globos papročius. Oficialiai ši šventė radosi 1931 metais Florencijoje (Italijoje), Tarptautinės ekologų konferencijos metu, kurios dalyviai ir pasiūlė spalio 4-ąją minėti Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia visų nacijų, religijų, politinių pažiūrų ir ideologijos žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Artėjančios Pasaulinės gyvūnų dienos proga apie savo augintinius parašė jaunieji žurnalistai.

Ypatingoji šeimos dalis

                      Naujas šeimos narys. 2016-ųjų liepos 22 dieną buvo mano mamos vestuvės, o kai baigėsi šventė, smagumai nesibaigė! Į mūsų namus atkeliavo Frėja! Ji buvo labai išdykusi, todėl niekad nebuvo nuobodu.

                      Parodos ir jaunųjų vedlių konkursai. Frėja yra nepaprastai graži, todėl dalyvavo šunų parodose. Ji turi šimtus medalių ir nemažai taurių. Dvi iš jų gavome kartu – dalyvavome jaunųjų vedlių konkursuose Estijoje. Laimėjau pirmą ir trečią vietas. Frėja yra jaunimo ir suaugusiųjų Baltijos čempionė!

                      Frėja – mama. Dabar mano šunytė jau tikra mama. Jau net dešimt palikuonių atsivedusi iš viso. Kuo toliau, tuo gražesni šuniukai. Visada atsivesdavo po tris mažylius, bet šįkart atsivedė visus keturis: Coco, Cometa, Costello, Crosby.

                      Trečia vada. Šios vados taip laukiau, kad net naktį atsikėliau ir stebėjau visą gimdymą. Gal pradžia šlykštoka, bet paskui  vis tiek nuostabu laikyti rankose šuniukus, kol visi gimsta.

                      Dar vienas šeimos narys. Šioje vadoje gimė labai graži patelė Coco, todėl ji pasiliks pas mus. Kai Coco šiek tiek paaugs, aš su ja taip pat važinėsiu į parodas. Mažylė mano geriausia draugė!

Agota Kuznecovaitė

Myliu visus savo augintinius

Aš labai myliu gyvūnus ir turiu jų nemažai. Mano šunytė vardu Mėta, jai 6 metukai. Mėtutė – karališkasis pekinas, jai labai patinka miegoti ir žaisti.

Turiu dar du augintinius: šuniuką Marlį ir žiurkėną Lilę. Marlio veislės nežinome, nes jį ir jo šeimą radome prieš 3 metus apleistame garaže ir priglaudėme. Lilė (mano sesės Gustės augintinis, bet ją prižiūrime kartu) – Džiungarijos žiurkėnas, taip pat pamestinukas, rastas vasario mėnesį mieste, sniegyne. Vargšelė buvo visa šlapia ir sušalusi.

Pirmas žiurkėnas, kuris gyveno mūsų namuose beveik 3 metus, buvo vardu Čilė. Ji narvelyje gyveno kartu su sese Deize. Deizės likimas tragiškas, ji mirė labai greitai.

Kai tėveliai buvo jauni, turėjo šuniuką Rudulį. Tėvai pasakoja, kad Rudulio tikroji šeimininkė jį mušdavo, todėl šis pabėgo ir pasirinko mūsų namus. Šeimininkei tai nepatiko, nes kiek kartų Rudulį parsivesdavo, jis grįždavo į mūsų namus. Šeimininkei neišlaikė kantrybė ir atidavė Rudulį mums.

Myliu visus savo augintinius – buvusius, esamus ir būsimus.

Justina Martutaitytė

Keksiukas labai žaismingas

Mano augintinis yra kačiukas. Jo vardas – Keksiukas. Jam 3 mėnesiai. Katinėlis labai išdykęs. Taip pat dažnai miega. Man jį atidavė močiutė iš kaimo. Iš pradžių jis namuose miaukė ir bijojo. O paskui apsiprato pas mane gyventi. Jis yra žaismingas. Labai mėgsta žaisti su manimi. Keksiukui patinka, kai glostau jam galvą, pilvuką ir sprandą. Jis labai dažnai murkia kiekvieną dieną.

Ignas Blaževičius

Dreikas puikus šnipas

Mano šuniukas yra Dreikas. Jis yra juodas su balta linija per vidurį. Dreikutis labai mėgsta žaisti ir eiti pasivaikščioti. Jis yra labai gudrus ir juokingas. Moka daug triukų ir gudrybių. Dreikas puikus šnipas. Jis moka laikytis sutarto plano ir surasti komandos nares. Mano šuniukas labai mėgsta žaisti slėpynių. Dreikutis pasislepia ir laukia, kol jį surasiu. Jis mažas, bet greitas ir stiprus. Moka užšokti ant baro kėdės ir ant hamako. Jis labai mielas. Dreikas yra pats geriausias šuniukas pasaulyje!

Agnė Griškonytė

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook