Jaunųjų žurnalistų kursai: Švietimo tinklo pertvarka Alytuje

Jaunosios žurnalistės Ugnės Degutytės nuomonė dėl švietimo tinklo pertvarkos Alytuje: „Manau, kad šios dvi ugdymo įstaigos turėtų likti tokios, kokios ir yra“

Spręsti, ar perkelti mokinius į kitą mokyklą ar ne, net neįėjus į jų vidų, yra tikrai gana kvailai skambantis dalykas. Kad ir kaip tai skambėtų – taip iš tikrųjų yra. 

Mokinių tėvams kelia nerimą tai, kad pertvarkos plane yra numatyta perkelti Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos ir Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio mokinius į Vidzgirio progimnaziją. Tėvų manymu, tokia pertvarka būtų ne kas kita, kaip gerai veikiančių įstaigų sąmoningas sužlugdymas.

„Mes suprantame, kad savivaldybė turi finansinių problemų su ugdymo įstaigų išlaikymu, yra per daug tuščių patalpų, lėšos ne visai racionaliai panaudojamos, bet mes esame kategoriškai prieš, kad tos problemos būtų sprendžiamos tokiu būdu – griaunant dvi normaliai veikiančias ugdymo įstaigas tam, kad būtų išgelbėta viena merdinti mokykla, šiandien turinti gerokai daugiau patalpų negu jai reikia, bet mažai mokinių“, – yra sakęs „Sakalėlio“ tėvų atstovas Edvardas Bielskis.

Tėvų atstovai tvirtino, kad švietimo tinklo pertvarkos projektas parengtas tik atsižvelgiant į bendrovės, kurios pagrindinė veikla net nėra susijusi su švietimu, parengtą galimybių studiją. Pasak jų, į tinklo pertvarką žiūrima tik pro finansinę prizmę, nevertinant ugdymo kokybės ir vaikų komforto visumos.

Aš asmeniškai manau, tai – neteisinga. Jeigu yra ketinamos uždaryti dvi puikiai dirbančios mokyklos tam, kad atgytų viena, į kurią eina nepakankamai mokinių, aš nesistebiu, kodėl žmonės pyksta. Aš pati lankiau „Sakalėlio“ pradinę mokyklą. Ir, mano nuomone, tai yra tikrai gera mokykla.

Mokiniai dalyvauja įvairiose veiklose, keletas klasių turi išmaniąsias lentas, dirbantys mokytojai yra aukštos kvalifikacijos, o per pertraukas, kai lauke būna nešalta, mokiniai išleidžiami pakvėpuoti grynu oru į lauką. Kalbant apie mokomąsias erdves – kiek esu mačiusi, pamokų metu tuščios jos tikrai nebūna. Taigi uždaryti šią mokyklą  – būtų tikrai neefektyvus sprendimas.

Kalbant apie „Drevinuką“, nesu ten mokiusis, bet esu ten lankiusi būrelį ir, iš mano žvilgsnio, tai yra dar viena puiki mokykla, kuri, mano manymu, taip pat turėtų likti nepaliesta. Taip pat atsimenu ten mačiusi liftą, keliantį neįgaliuosius, kas yra tikrai didelis pliusas mokyklai.

Manau, kad šios dvi ugdymo įstaigos turėtų likti tokios, kokios ir yra, nes kai aplink tiek daug nelaimingų tėvų ir mokytojų – mokyklų perkėlimas  į Vidzgirio mokyklą tikrai nebus tai, kuo žmonės džiaugsis.

Prašau, nenaikinkit mano „Sakalėlio“…

Taip sako Simas Degutis, Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos 1a klasės mokinys. Ir „matuojasi jaunojo žurnalisto kepurę“.

Girdėjau, kaip mama kalbėjo, kad mano mokyklą tuoj uždarys. O ne! Bet kodėl?! Man čia labai patinka! Čia lankau Robotikos, keramikos, sporto ir choro būrelius. Pats mylimiausias Robotikos būrelis. Su manim čia mano geri draugai Ajus, Kipras, Patricija, Miglė, Nauris ir Naglis.

Kitose klasėse mokosi mano draugės Elena ir Svajonė. Su Elena mes susitinkam keramikos būrely, o su Svajone valgykloje. Dar noriu pasakyti, kad čia labai skanios bandelės su cinamonu. Labai gera choro mokytoja. Ji mus išmokė dainą „Kareivėli, kareivėli“. Šitą dainą dainuoju su mama namie.

Aš nenoriu eiti į kitą mokyklą. Aš labai liūdėsiu be savo mokytojos Linos. Ji labai gera ir man visada padeda. Tik kai būna savarankiškas darbas, liepia pačiam pagalvoti. Ji mus vežėsi į „CurioCity“. Ji davė mums vasarą auginti moliūgą. Buvo smagu jį laistyti. Užaugo net du bet maži moliūgai.

Mano mokykla netoli namų. Čia ir mano sesė ėjo į mokyklą. Aš irgi noriu mokytis „Sakalėlio“ mokykloje. Labai prašau, dėdės ir tetos, nenaikinkit mano „Sakalėlio“ mokyklos. Prašau…

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook