Jaunųjų žurnalistų kursai: Vaikų laiškai Kalėdų Seneliui

Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų ugdytinių tekstai publikuoti „Klausia vaikai“ portale:

Jau tuoj tuoj bus Kalėdos! Laukiate? O ko labiausiai laukiate? Susitikimų su seneliais, pusbroliais ir pusseserėmis, dėdėmis ir tetomis? O gal dovanų? Bet ar savo norus rašėte Kalėdų Seneliui? Mes kviečiame paskaityti, ką jam – Kalėdų Seneliui – rašė vaikai iš Alytaus.

Igno laiškas
Mielas Kalėdų Seneli!
Kiekvienais metais aš laukiu Kalėdų. Eglutė ir mano širdelė jau pasiruošusios. Aš turiu daug norų ir svajonių. Žinau, kad žaislus galima nusipirkti, tačiau meilės, sveikatos ir draugų nenusipirksi.
Nemeluosiu ir pasakysiu, kad svajoju apie žaislinius traukinukus, tai mano didžiausias pomėgis. Tačiau labiausiai branginu savo mamą.

Taip pat man yra labai svarbu tikra draugystė, nes draugų turiu labai mažai. Vienas iš mano draugų yra Rokas. Jis yra 5-okas. Mes esame geriausi draugai ir einame į tą pačią mokyklą. Vieną kartą, kai aš ir mano mama nuvažiavome į vaikų namus aplankyti mamos draugės, aš susipažinau su Roku, kuris ten gyvena. Kai aš su juo susipažinau, pradėjome draugauti ir tapome geriausiais draugais. Mano draugas Rokas gyvena vaikų namuose jau 4 metus!!!
Mielas Kalėdų Seneli, noriu Jūsų paprašyti tik dviejų dovanų:

  1. Noriu, kad Afrikos vaikai ir afrikiečiai turėtų pinigų ir maisto, nes Afrikoje vaikai ir suaugusieji skursta bei badauja.
  2. Noriu, kad mano draugas Rokas gautų savo tėvų meilę ir šilumą.

Ačiū, Kalėdų Seneli, kad esi ir paversi šiuos du norus realybe. Tikiu tavimi ir Kalėdų stebuklais.
Gražių ir jaukių švenčių,
Ignas
P.S. Linkėjimai elniams, Kūčių naktį aš vėl jiems paliksiu morkų.

Agotos laiškas Kalėdų Seneliui
Labas, Kalėdų Seneli! Nežinau, ar taip yra, bet aš manau, po mano skaitytos knygos, kad tu turi agentūrą! Tikriausiai ten kandidatuoja tik tėvai (tie, kurie turi vaikų).
Jie renkasi būti: dovanų išnešiotojais, dovanų gamintojais (pusiau elfais) arba Kalėdų Seneliais (tie, kurie vyksta į mokyklas ar darželius ir pasakoja istorijas apie tave). Jeigu taip nėra – mėgaukis mano nuomone toliau…
Tėvai, kurie kandidatavo į elfus, gauna praktinius darbus žaislų gamyklose. Tie, kurie kandidatavo į dovanų išnešiotojus, gauna erdvę, kur yra nemažai namų ir labai panašių į tikrus vaikus robotų, kurie miegotų.
Ir tie, kurie kandidatavo į pasakotojus, gauna robotinių tikroviškų vaikų (tikinčių ir netikinčių tavimi) ir jiems pasakoja, ko išmoko. Mano mama sako, kad nekandidatavo, bet aš netikiu.
Ir… Ir… Taip pat. Kaip kiekvienais metais… Nežinau, ko noriu dovanų Kalėdoms! Iš pradžių norėjau kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ geriausios versijos. Po to „L.O.L.“ žaisliuko, dar  vėliau „Hairdorable“ lėlytės, o galiausiai lūpinės armonikėlės! Ir dabar noriu VISKO… Tai kaip visada – nustebink mane…

Agota Kuznecovaitė (9,5 m.)

Simo laiškas
Kalėdos – tai yra šventė.
Man patinka kepti imbierinius sausainius ir namelius.
Man patinka švęsti su draugais!
Man patinka puošti eglę.
Mano sesė serga ir noriu, kad pasveiktų.
Mano močiutei Aldonai patinka dėlionės ir spręsti kryžiažodžius.
Mano tėčiui patinka žvejoti.
Mano geriausias draugas Nikita mėgsta žaisti kartu „Roblox“.
Mano pusbroliui Herkui patinka „Magic Tracks“.
Ko mamai prašiau Kalėdų Senio, negaliu sakyti, nes nebus staigmenos.
Kalėdų Seni, padaryk, kad jie būtų laimingi.

Simas Degutis (7 m.)

Justinos laiškas
Kalėdų seneli, šiais metais Kalėdoms norėčiau taikos ir ramybės pasauliui.
Taip pat norėčiau pagalbos įrengti palėpę, kad ten būtų jauku ir gražu. Manau, vasarą ten būtų labai linksma miegoti šiltomis naktimis.
Mielas seneli, turiu dar vieną svajonę – nuvykti į Paryžių, į pramogų parką „Disney World”. Draugams, kurie ten lankėsi, labai patiko, todėl ir aš ten norėčiau nuvykti su šeima.
Labai Jūsų lauksiu. Iš anksto dėkoju.
Justina Martutaitytė

Mieli vaikai, o ko jūs prašėte Kalėdų senelio? Pasidalinkite!

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook