Jaunųjų žurnalistų kursai: Žvejys, pažadinęs alytiškių norą būti geresniems

„Dainavos“ kino teatre buvo rodomas filmas „Paskutinis žvejys“ (angl. „Last Fisherman“), į kurį susirinko per 70 mokytojų. Po filmo vyko diskusija su filmo prodiuseriu Leo Kasereriu, kuris specialiai dėl šios peržiūros atskrido iš Austrijos. Leo atsakė į žiūrovų klausimus apie lėtą ir tvarų gyvenimo būdą, žvejybą, bendruomeniškumo ir Europos solidarumo svarbą, savanorystę. Renginyje dalyvavo ir jaunosios žurnalistės Milda Sakavičiūtė ir Vakarė Saulėnaitė (ji – ir viena šio renginio organizatorių) bei mokytoja Rūta Jasionienė.

Dokumentinis filmas pasakoja apie žvejį Malkolmą iš Škotijos, kuris, prasidėjus pramoninei žvejybai, vis dar žvejoja tradiciniu būdu. Keistuolis žvejys tiki, kad tik taikoje su gamta ir darnoje su kitais žmonėmis galima atrasti laimę.

Netrukus žvejys sutinka Leo, jaunimo darbuotoją iš Austrijos. Leo padedamas Malkolmas tampa neformaliu mokytoju – pradeda mokyti jaunimą tradicinių amatų: žvejybos ir laivadirbystės.

Po truputį Malkolmą atranda tarptautiniai savanoriai, kurie plūsta į miestelį, norėdami pailsėti nuo greito gyvenimo tempo ir atrasti ryšį su bendruomene. Pamažu savanorių dėka pradeda keistis ir viso miestelio veidas…

2017 metais sukurtas dokumentinis filmas apie Malkolmo ir Leo draugystę Alytuje sulaukė ypač didelio mokytojų susidomėjimo, kurie po filmo norėjo nusifotografuoti su filmo herojumi – iš Austrijos atvykusiu savanorių koordinatoriumi L.Kasereriu, turėjo jam daug klausimų apie savanorystę, ekologiją, filmo kūrimo eigą, teiravosi, kaip dabar gyvena Malkolmas. Keletas žiūrovų dalijosi, kad filmas juos įkvėpė būti geresnius, atidesnius aplinkiniams, pradėti savanoriauti.

Lietuvoje auga susidomėjimas savanoriška veikla

Ši filmo peržiūra – projekto „Social Breeze“ dalis. Projekto metu telkiama bendruomenė, besidominti savanoriška veikla, skatinamas mokyklų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas. „Social Breeze“ programos užsakyta ir UAB „Spinter tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa parodė, kad per septynerius metus savanoriaujančių žmonių skaičius Lietuvoje išaugo nuo 18 iki 31 proc.

Net 48 proc. moksleivių teigė, kad savanoriauti labiausiai paskatintų bendraminčių, aplinkinių palaikymas, 36 proc. – daugiau laisvo laiko, 35 proc. – daugiau informacijos apie tai, kur galima savanoriauti.

„Informacijos apie savanorystę svarba ypač aktuali moksleiviams, net 50 proc. mokinių apie savanorystės galimybes sužino per ugdymo įstaigą, tad šiuo atveju svarbų vaidmenį atlieka mokytojai, kurie gali supažindinti moksleivius su savanoriškos veiklos galimybėmis. Džiaugiamės, kad ir Alytaus mokytojai domisi savanoriška veikla, noriai jungiasi prie mūsų iniciatyvos“, – pasakoja Žilvinas Mažeikis, moksleiviams skirtos savanorystės programos „Social Breeze“ vadovas.

Skirtingos kartos diskutavo apie bendras vertybes

Po filmo Leo džiaugėsi pažintimi su alytiškiais, jų užduodamais klausimais, pastabumu. „Man labai patiko klausimai, kuriuos uždavė Alytaus gyventojai. Jie pastebėjo, kad tokio filmo neįmanoma nufilmuoti per vienerius metus, taip pat turėjo daug klausimų apie tai, kaip filmavimo komandai pavyko įsilieti į vietos bendruomenę. Kaimelyje gyvenau septynerius metus, o tik tada pradėjome kurti filmą. Jį nufilmuoti mums užtruko ketverius metus. Džiaugiuosi, kad šis kruopštus darbas nenuėjo perniek ir alytiškiai pastebėjo šias mažas detales, kurios man buvo labai svarbios“, – pasakoja L.Kasereris.

Urtė Tropikaitė

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook