Knyga – materialus dalykas, kurį gali paliesti ir atsiversti, o atsivertus – pamaitinti sielą. Skaitykite jaunosios žurnalistės Mildos Sakavičiūtės publikaciją.

Gruodžio 21 dieną Jaunųjų konservatorių lygos Alytaus skyriaus nariai apsilankė vaikų dienos centre „Gali“, kuris savo duris atvėrė prieš dvejus metus.

 

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė šias Kalėdas paskelbė „Knygų Kalėdomis“, todėl, nors įprasta dovanoti knygas bibliotekoms, Jaunųjų konservatorių lygos Alytaus skyriaus nariai nusprendė pasidalyti advento šiluma ir padovanoti knygų, skirtų įvairaus amžiaus vaikams, ir taip papildyti dienos centro biblioteką įvairių žanrų kūriniais.

Vaikų dienos centre „Gali“ lankosi daugiau nei dvidešimt moksleivių nuo septynerių iki keturiolikos metų. Nors šis centras gyvuoja dar tik dvejus metus, kasmet sulaukia vis daugiau vaikų, kurie laiką po pamokų praleidžia kartu, kur ruošia namų darbus, atlieka menines ir kūrybines užduotis, žaidžia, stengiasi pažinti save ir suprasti kitus.

Moksleiviai čia gali lankytis ne tik darbo dienomis po mokyklos, bet ir per atostogas. Jiems organizuojamos edukacinės ekskursijos, kuriose vaikai supažindinami su tradicijomis, amatais bei profesijomis, o du kartus per savaitę kartu su socialinėmis darbuotojomis eina sportuoti. Užimtumas ir bendruomeniškumas teigiamai atsiliepia vaikų sveikatai ir kasdienybei, nors kartais ir pasipyksta, tačiau vienas kitam padeda ir rūpinasi.

 

Jaunųjų konservatorių lygos skyriaus nariai praleido popietę kalbėdamiesi su vaikais, atsakinėjo į jų klausimus, papasakojo apie savo veiklą, kokias knygas skaitė vaikystėje, kokią literatūrą skaito dabar. Centrą lankantys moksleiviai sakė, kad knygos daug įdomesnės nei filmai, nes skaitydamas gali susikurti vaizdą pats, o jų mėgstamiausios knygos – fantastinės.

 

Knyga – materialus dalykas, kurį gali paliesti ir atsiversti, o atsivertus – pamaitinti sielą. Vaikai, besiformuojančios asmenybės, turi susiformuoti vertybinį pamatą, o knygų skaitymas yra būtinas. Didelis knygų asortimentas artimoje aplinkoje padeda geriau pažinti save, todėl Jaunųjų konservatorių lygos nariai, pasidaliję įžvalgomis ir patarimais bei padiskutavę su vaikais, džiaugiasi, kad advento šiluma pasidalijo ir su vaikų dienos centro „Gali“ nariais.

Po nuotr.

Jaunųjų konservatorių lygos Alytaus skyriaus nariai praleido popietę kalbėdamiesi su vaikų dienos centro „Gali“ vaikais, atsakinėjo į jų klausimus, papasakojo apie savo veiklą.

 

 

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook