Pirmą kartą Alytų džiugino „Tramtatulis-2015”

2015 m. vasario 25 d. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre skambėjo „Tramtatulis-2015” – kas dvejus metus organizuojamas respublikinis vaikų ir mokinių, lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų, konkursas. Jo tikslas – skatinti mažuosius domėtis savo krašto tradicine kultūra, ugdyti jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus. Konkursas skirtas Etnografiniams regionų metams paminėti. Jaunieji folkloro mėgėjai rungėsi Alytaus miesto atrankos ture dėl galimybės patekti į šio konkurso Dzūkijos krašto regioninį turą, kuris šiemet vyks Perlojoje. Galime pasidžiaugti, kad Alytaus miesto vietinis turas surengtas pirmą kartą.

         Jaunuosius atlikėjus vertino kompetentinga komisija: Dzūkijos regiono vyr. konsultantė ir  Druskininkų kultūros centro etnokultūros specialistė Lina Balčiūnienė,  Alytaus jaunimo centro folkloro studijos „Kupolėlis” vadovė, vyr. mokytoja Lina Kaminskienė, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis” vadovė, mokytoja ekspertė Rima Moisejenkienė, Alytaus „Sakalėlio” pradinės mokyklos mokytoja metodininkė Reda Vokietaitienė ir Alytaus kultūros ir komunikacijos centro etnokultūros specialistas Giedrius Griškevičius.

         Komisijai buvo pateikti 10 numerių, iš kurių 2 dainuojamieji, 6 pasakojamieji ir 2 instrumentiniai. Iš viso konkurse dalyvavo 15 dalyvių:

  1. Ugnė Polikovskyte, Juozas Daukšys, Nojus Sinkevičius bei Rosita Kanaševičiūtė – Alytaus lopšelis-darželis Pasaka” (mokytojos Rasa Staniulienė, Aušra Marcinkevičienė).
  2. Martynas Kelminskas ir Tėja Krisiulevičiūtė – Alytaus „Vilties” mokykla-darželis (mokytojos Danutė Skirkevičienė, Rasa Naruševičienė).
  3. Adomas Armanavičius – Alytaus lopšelis-darželis „Volungėlė” (mokytoja Jolita Janulynienė).
  4. Meida Zavackaitė – Alytaus „Sakalėlio” pradinė mokykla (mokytoja Veneta Baliukonienė).
  5. Danielė Svinkūnaitė – Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla (mokytojas Giedrius Griškevičius).
  6. Miglė Juškevičiūtė, Gabrielė Juozapavičiūtė, Evelina Mickonytė, Mykolas Vabolys, Eivinas Klimas ir Nojus Nedzinskas (vadovai Rima ir Leonidas Moisejenkos).

         Atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į pasirinkto kūrinio meninę vertę, atlikimo autentiškumą, laisvumą, įtaigumą, balso natūralumą, sceninę kultūra bei grojimo meistriškumą.

Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos ir saldūs suvenyrai. 2015 m. kovo 20 d. atrinkti dalyviai  dalyvaus Dzūkijos krašto regioniniame ture Varėnos r. Perlojoje.

Palinkėkime mūsų dzūkuciams sėkmės!

AKKC Etnokultūros spec. Geidrius Griškevičius

Recommended Articles

Facebook