Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų nariai kartu su mokytoja Rūta Jasioniene tęsia dalyvavimą tarptautinėje socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo ugdymo programoje „Aflatoun“. Programa, orientuota į globalųjį ugdymą, nagrinėja ne tik regionines, bet ir pasaulines problemas, skatina ekologijos, ekonomikos, socialinių problemų, darnumo žinių gilinimą.
Gegužės 4 d. Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda priėmė regioninės žiniasklaidos atstovus. Susitikime dalyvavo ir mokytoja Rūta.
Gegužės 5 d. Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristatė savo naujausią knygą „Vėl karas Europoje“.
Gegužės 6 d. jaunieji žurnalistai susitiko su Edita Žėkaite, dabar – Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento atašė.
Gegužės 6 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko Demokratijos žinių konkurso finalas. Finale rungėsi 60 geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš visos Lietuvos. Jaunoji žurnalistė Gytė Augustinaitytė konkurso finale pateko į geriausiųjų dešimtuką ir laimėjo kelionę į Europos Parlamentą (kelionę jai dovanoja EP narė Rasa Juknevičienė).
O Taja Tamkevičiūtė 28-ojoje Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje pelnė 3 vietą!
Gegužės 9 d. mokytoja Rūta dalyvavo nuotoliniuose kibernetinio saugumo mokymuose. Juos rengė Internews drauge su didelę patirtį turinčia IT kompanija Baltic Amadeus. Mokymų metu buvo kalbama apie kibernetines grėsmes, jų šaltinius, veikėjus, socialinės inžinerijos atakas; saugų interneto naudojimą, slaptažodžius bei slaptafrazės, keleto faktorių autentifikaciją, ugniasienę ir antivirusinę programinę įrangą; prieigas prie elektroninių laiškų, socialinių tinklų ir mobiliųjų įrenginių; kibernetinio saugumo higieną arba kaip išvengti žmogiškųjų klaidų.
Internews, nepriklausomas žiniasklaidos priemones visame pasaulyje remianti nevyriausybinė organizacija, Baltijos šalyse startavo su nauju projektu MOAT (The Mitigating Online Active Threats / Aktyvių internetinių grėsmių mažinimas).
Gegužės 13–14 d. jau devintą kartą iš eilės Vilniuje vyko Atviros architektūros savaitgalis.Šiemet „Open House Vilnius“ pakvietė aplankyti 60 išskirtinių pastatų Vilniaus mieste.
Šių metų festivalio tema – patogumas būti. Vienuose pastatuose jaučiamės gerai, kituose – ne iki galo, nors ne visada galime įvardyti, ko trūksta. Be to, architektūros patogumas ankstesniais laikotarpiais suvoktas skirtingai, ši sąvoka kito. Kas buvo laikoma patogumu 19 amžiuje ar modernistinėje architektūroje, šiandien gali būti matoma visiškai kitaip, todėl senuosius pastatus reikia architektūrinėmis priemonėmis pritaikyti naujiems poreikiams.
Mokytoja Rūta aplankė: Vilniaus senąjį teatrą, Kultūros ministeriją, Valstybės duomenų agentūrą, Užsienio reikalų ministeriją, Apeliacinį teismą, Vilniaus choralinę sinagogą.
Gegužės 19 d. kartu su radiju FM99 parengėme laidą „Talentas – kelias į sėkmę ar prakeiksmas?“
Gegužės 20 d. Alytaus kraštotyros muziejuje susipažinome su šviesų instaliacija „Skambantys raštai“.
Tai garsą ir vaizdą derinanti instaliacija, kurioje svarbus vaidmuo skiriamas seniesiems baltiškiems simboliams, tradiciniams audiniams ir sutartinėms. Originaliame garso takelyje skamba elektroninės muzikos ir Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupės „Sasutalas“ giedamų sutartinių bei audimo garsų sintezė.
Gegužės 27 d. Simas Degutis dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Pažintinis žygis su vaikais Dzūkijoje“ ir įveikė 18 km.
