„Šalcinėlis – 2015“

                      „Šalcinėlis – 2015“ – tai jau septintasis Dzūkijos regiono vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkursas, skatinantis jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, liaudies kūryba, ugdyti jaunuosius dainininkus, muzikantus, pasakotojus. Renginio organizatorius- Alytaus rajono meno ir sporto mokykla, renginio partneris – Alytaus rajono Daugų kultūros centras. Šis konkursas kasmet sukviečia vis didesnį būrį jaunųjų atlikėjų ne tik iš Dzūkijos krašto, bet ir iš kitų regionų. Visus susirinkusius linksmino, dovanojo puikią pavasarinę nuotaiką jaunieji atlikėjai iš 24 mokymo įstaigų: Marijampolės ir Alytaus muzikos mokyklų, Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo, Alytaus jaunimo centro, Alytaus Dainavos, Šaltinių pagrindinių mokyklų, Alytaus Putinų gimnazijos, Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Alytaus rajono Simno, Daugų Vlado Mirono, Miroslavo, Pivašiūnų gimnazijų, Daugų vaikų darželio, Alytaus lopšelių – darželių „Saulutė“, „Pušynėlis“, „Volungėlė“, „Nykštukas“, „Pasaka“, Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos, Alytaus rajono Punios, Makniūnų mokyklų daugiafunkcių centrų, Alytaus rajono Alovės pagrindinės mokyklos, Prienų meno mokyklos ir Alytaus r. meno ir sporto mokyklos.

                   2015 –ieji metai paskelbti etnografinių regionų metais, kad pabrėžtume Lietuvos etnografinių regionų istorinę reikšmę bei savitumo puoselėjimo svarbą, tad pirmoje konkurso dalyje varžėsi solistai muzikantai, dainininkai ir pasakotojai. Patys mažiausieji ir didesni – visi stengėsi, norėjo parodyti savo gebėjimus bei talentus ir vienas kitam nenusileido. Puikią šventinę nuotaiką dovanojo ir antrosios dalies dalyviai – dainininkų bei muzikantų – ansamblių grupės. Visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos padėkos ir suvenyrai. Pasibaigus konkursui, komisijos nutarimu, laimėtojai buvo nominuoti įvairiose kategorijose, jiems įteikti diplomai ir Laureato diplomai bei rėmėjų atminimo dovanos.

                   Džiugu, kad Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ armonikininkas Nojus Nedzinskas tapo konkurso „Šaltinėlio – 2015“ laureatu!

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook