Šokių stovykla „Nerk į šokio meną“

2021 m. rugpjūčio mėn. paskutinę savaitę Alytaus rajone Daugų mieste vyko šokių stovykla „Nerk į šokio meną“ bei jos baigiamas renginys „Iš praeities į dabartį”, kuriame dalyvavo Alytaus jaunimo centro šokių studija „Rūta“ (vad. Rūta Mekišaitė), Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus šokių studija „Gojelis“ (vad. Živilė Patinskaitė) ir Alytaus šiuolaikinio šokio studija „Aušrinė“ (vad. Aušra Saulevičiūtė). Projektą „Nerk į šokio meną“ finansavo: Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus rajono savivaldybė, rėmėjas Kęstutis Patinskas.

Stovyklos metu šokėjos dalyvavo įvairių šokių žanrų užsiėmimuose (lietuvių liaudies, šiuolaikinių, pramoginių ir kt.), vyko šokių vakarai, meninė – kūrybinė veikla, drabužių dekoravimo edukacija, pasiruošimas baigiamajam renginiui „Iš praeities į dabartį“. Stovyklos programa buvo ypatinga tuo, kad kiekvieno šokio stiliaus pamokas vedė vis kiti patyrę, išradingi, kūrybingi šokių vadovai – profesionalūs šokių mokytojai, šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Alytaus jaunimo centro šokių studijos „Rūta“ vadovė Rūta Mekišaitė, sportinių šokių šokėja, trenerė, teisėja Eglė Straleckaitė iš Kauno, Alytaus šiuolaikinio šokio studijos „Aušrinė“ vadovės Aušra Saulevičiūtė ir Henrika Karnickaitė,  sportinių šokių šokėjas, treneris Justinas Mejeris iš Vilniaus, Alytaus raj. savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus šokių studijos „Gojelis“ vadovė Živilė Patinskaitė. Drabužių dekoravimo edukaciją vedė Butrimonių gimnazijos vyr. mokytoja Neringa Jančauskaitė, renginį įgarsino ir tekstus kūrė teatro mokytoja Asta Daironienė.

Šokėjos, sudalyvavę šokių stovykloje „Nerk į šokio meną“ įgijo naujos patirties šokio srityje, praplėtė meninį ir kultūrinį akiratį, priartėjo prie profesionalaus meno, susipažino su kitais kolektyvais bei užmezgė glaudžius bendradarbiavimo ryšius. Baigiamajame renginyje plačiajai visuomenei buvo pristatytas bendras stovyklos kūrybinis darbas, šokio spektaklis „Iš praeities į dabartį“. Pagrindinės jo vadovės Živilė Patinskaitė ir Rūta Mekišaitė. Baigiamasis stovyklos renginys paliko neišdildomus įspūdžius šokėjoms, vadovėms, žiūrovams, o suspindusios ašaros daugelio akyse šokio spektaklio metu tik parodė, kad buvo iš ties gera, kad tai kas įvyko palietė visų širdis. Ateityje numatomas šio projekto tęstinumas. Bendradarbiaujant su kolektyvais planuojama išplėsti šokio spektaklį, jį rodyti regione ir po projekto vykdymo.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook