Tarptautinė finansinio raštingumo ir socialinių įgūdžių programa „Aflatoun“: balandžio mėnesio veiklos Alytaus jaunimo centre

Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų nariai kartu su mokytoja Rūta Jasioniene tęsia dalyvavimą tarptautinėje socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo ugdymo programoje „Aflatoun“. Programa, orientuota į globalųjį ugdymą, nagrinėja ne tik regionines, bet ir pasaulines problemas, skatina ekologijos, ekonomikos, socialinių problemų, darnumo žinių gilinimą.

Balandis buvo turtingas įvairiausių veiklų, skatinančių ir pažinti, ir sužinoti, ir išmokti.

Balandžio 3–7 d. mokytoja Rūta Jasionienė dalyvavo Aflatoun programos nuotoliniuose mokymuose, skirtuose Europos ir Vidurio Azijos regionui.

Balandžio 6 d. Alytuje lankėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Susitikime su prezidentu dalyvavo mokytoja Rūta ir jaunoji žurnalistė Taja Tamkevičiūtė.

Jaunieji žurnalistai, dalyvaudami radijo FM99 projekte „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“, parengė laidą tema „Socialiniai tinklai ir aš“.

Mokytoja Rūta daug dėmesio skiria savišvietai, žiniomis dalijasi su Jaunųjų žurnalistų komandos nariais.

Balandžio 1 d. R.Jasionienė aplankė Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje veikiančią parodą „Ukraina: nenugalimos tautos dvasiniai lobiai“. Joje pristatomi XVI–XVIII a. Ukrainos sakralinio meno kūriniai iš didžiausio Ukrainos muziejų komplekso – Nacionalinio Kijivo Pečerų lauros istorinio ir kultūrinio draustinio kolekcijos.

Daugiau apie parodą:

https://www.lndm.lt/ukraina-nepalauziamos-tautos…/

Balandžio 22 d. aplankė parodą „Svetimšalio žvilgsnis į Vilnių“ Nacionalinėje dailės galerijoje, balandžio 29 d. dalyvavo ekskursijoje po Valdovų rūmus, o balandžio 30 d. susipažino su paroda „Vilniaus pokeris“ MO muziejuje.

Balandžio pradžioje kino teatre „Dainava“ Rūta žiūrėjo festivalio „Kino pavasaris“ filmus: „Begalybė“, „Paskutinis šokis“, „Aštuoni kalnai“.

Balandžio 13 d. dalyvavo notarės Rasos Birutienės knygos „Vieneri šimtmečio metai be civilizacijos“ pristatyme Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Mokytoja Rūta – dažna ir Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos renginių lankytoja.

Balandžio 18 d. prof. Dalia Leinartė pristatė knygą „Neplanuotas gyvenimas. Šeima sovietmečio Lietuvoje“.

Balandžio 24 d. Matas Maldeikis pristatė knygą „Pasaulio pabaigos istorija“ ir skaitė paskaitą. Kai mus supa toks didžiulis srautas įvairiausių naujienų, o pasaulyje atsiranda vis daugiau triukšmo ir chaoso, M.Maldeikis savo debiutinėje knygoje sudėlioja viską į lentynėles, kad perskaičius būtų lengviau suvokti, kaip mes atsidūrėme ten, kur esame, ir kaip susiklostė, jog pasaulis šiuo metu yra toks, koks yra.

Balandžio 26 d. bibliotekoje įvyko susitikimas su žurnalistu, tinklaraštininku, knygos „Mokytojas. Kaip aš išmokiau juos skaityti knygas, mąstyti ir maištauti“ autoriumi Karoliu Klimu.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook