Tarptautinė socialinio ugdymo ir finansinio raštingumo ugdymo programa „Aflatoun“ Alytaus jaunimo centre. Balandžio mėnesio veiklos.

Balandžio 14 d. jaunieji žurnalistai dalyvavo renginyje „Ar tikrai kalta Ukraina? Propagandos plitimas Lotynų Amerikoje“. Pastaruoju metu daugėja dezinformacijos apraiškų kibernetinėje bei informacinėje erdvėje, atsižvelgiant į tai, VšĮ „Vilniaus jaunimo informacijos ir savanorystės centras“ nacionaliniu mastu pradėjo įgyvendinti projektą „Kritinis mąstymas ir saugus naudojimasis medijomis“, kurio pagrindinis tikslas – stiprinti jaunų žmonių gebėjimą vertinti informaciją ir didinti atsparumą dezinformacijai, netikroms naujienoms medijose.

Alytaus jaunimo centras tapo šio renginio partneriu.

Kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja ir tyrėja dr. Ieva Giedraityte jaunimas domėjosi, kaip ir kokios medijos Lotynų Amerikos regione kūrė karo Ukrainoje naratyvą. Pasinaudojant šiuo naratyvu buvo aiškinamasi, kokie naratyvai apskritai „užkabina“ tikslines auditorijas ir kodėl. Taip pat kaip istorinės nuoskaudos gali būti panaudotos dezinformacijai skleisti ir kodėl būtina atsargiai vertinti iš toli pasiekiančią informaciją.

Diskusijoje buvo aptartos karo Balkanuose, Sirijoje, humanitarinės krizės Jemene patirtys.

Dr. I.Giedraitytė rekomendavo paskaityti knygą „Sunkūs laikai“.

Sugriauti demokratijos principams XX a. pakako… banano.

Gvatemala, 1954-ieji. Prezidentas Chakobas Arbensas šalyje siekia įvesti demokratiją ir modernizuoti valstybę pakeldamas vietinių, kurių dauguma neturi žemės ar galimybės įgyti išsilavinimo, gyvenimo kokybę. JAV kompanija „United Fruit“, pajutusi planuojamų reformų keliamą grėsmę verslui, ima spausti Vašingtoną pasirūpinti, kad Gvatemalos prezidentas būtų pašalintas.

Remiamas CŽV, pulkininkas leitenantas Karlosas Kastilijas Armas suorganizuoja karinį perversmą, kurio metu Chakobas Arbensas nuverčiamas, apkaltinus jį palaikant ryšius su sovietais. Atsikračius prezidento ir jo patarėjų, jų vietas užėmė kompanijai „United Fruit” parankūs asmenys. Taip siekis modernizuoti Gvatemalą pražuvo kartu su antrojo demokratiškai išrinkto prezidento nuvertimu.

Įvykių epicentre atsiduria Marta Borera Para – nepaprasto grožio moteris. Paauglystėje pastojusi nuo tėvo geriausio draugo, yra už jo prievarta ištekinama, tačiau santuokai nesusiklosčius Marta pabėga. Neturėdama kur eiti, patraukia pas tuometį prezidentą. Pasinaudojusi sumanumu ir šalyje susiklosčiusia padėtimi, ji iškyla ir kartu įrodo, kad nėra tik nelaiminga vargšelė, vyrų intrigų auka.

Sodriu stiliumi parašytoje knygoje autorius, remdamasis tikrais faktais ir realiai gyvenusių asmenybių istorijomis, piešia ano meto Centrinės Amerikos nusikaltėlių pasaulį, kuriame šnipinėjimas, užsakomosios žmogžudystės ir išdavystės – kasdienybė. Gvildenant, kaip propagandos žala, tarptautiniai sąmokslai ir interesų konfliktai Šaltojo karo metais nulėmė visos Lotynų Amerikos likimą, atskleidžiama, kokių padarinių gali turėti melas, paskleistas kaip tiesa.

Mario Vargas Llosa (g. 1936) – vienas ryškiausių ir svarbiausių Lotynų Amerikos rašytojų, pripažintas visame pasaulyje. Politikas, žurnalistas, literatūros kritikas. 2010 m. pelnė Nobelio literatūros premiją. M.V.Llosos kūryba įtraukia, stebina ir provokuoja skaitytoją.

Mokytoja Rūta parodė asmeninį dalijimosi pavyzdį. Kažkada ji maišą senų džinsų atidavė alytiškei Svetlanai Žadeikienei. Svetlana pasiuvo žaislų ir surengė parodą.

Apie tai parašė „Alytaus naujienos“. Jaunuosius žurnalistus moko mokytoja Rūta Jasionienė.

Vokalinė studija „Boružėlė“ balandžio mėnesį mokėsi apie kantrybės ir valios ugdymą, dėkingumą bei mokėjimą dalintis: „Aflatoun Luknytė atsinešė vaišių- mokomės padėkoti ir pasakyti komplimentą Luknytei ir prijungiam užduotėlę- valgyti vaišes tik parėjus namo- valios ugdymas. Buvo įdomu net stebėti, kad kai kuriems ši užduotėlė buvo sunki, neištvėrę pusė suvalgė iš visų dalyvavusių 2, kiti užduotėlę įvykdė, nes sakiau, kad suvalgys klasėje, tai kitą kartą gaus mažiau“ – pasakoja mokytoja Raimonda Remeikienė.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook