Tarptautinė socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo ugdymo programa „Aflatoun“ Alytaus jaunimo centre. Spalio mėnesį vykdytos veiklos.

Jau ketverius metus Alytaus jaunimo centre vykdoma Tarptautinė socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo ugdymo programa „Aflatoun“. Šiuo metu programa integruojama trejose veiklose – vokalinėje studijoje „Boružėlė“ (mokytoja Raimonda Remeikienė), jaunųjų žurnalistų kursuose (mokytoja Rūta Jasionienė), asmenybės ugdymo studijoje (mokytoja Sandra Kazlauskaitė).

Spalio mėnesį jaunųjų žurnalistų kursų ugdytiniai dalyvavo gausybėje su „Aflatoun“ programa susijusių veiklų:

„Spalio 4 d. visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė gyvūnijos ir gyvūnų globėjo švento Pranciškaus Asyžiečio diena. Kasmet minimą dieną visuomenė skatinama susimąstyti, kokią svarbą mūsų gyvenimuose turi gyvūnai, atkreipti dėmesį į gyvūnų apsaugą bei elgesį su jais.

Norėdami daugiau sužinoti apie šios dienos svarbą, spalio 3 dieną dalyvavome Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjime Dailės mokyklos kiemelyje. Šiemet šventę gyvūnams ir juos mylintiems šeimininkams suorganizuoti surėmė pečius net trys organizacijos: Alytaus sportinių šunų klubas „Cerberis“, Dzūkijos gyvūnų globėjų asociacija ir Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“. Spalio 3 d. susipažinome su Alytaus himnu ir muzikiniu suoliuku.

Spalio 17 d. jaunieji žurnalistai Erikas Zablackas ir Gustas Stepanovas dalyvavo Alytaus bėgime KOVAI SU VĖŽIU PALAIKYTI. Trečiokai bėgo 2,2 km.

Spalį daug dėmesio skyrėme migrantų temai. Migrantai, prieglobsčio prašytojai – nauja mūsų gyvenimo realybė. Nerimas, abejonės ar net baimės kyla dėl informacijos stokos. Dėl to, kad per mažai pažįstame kitos kultūros, kito tikėjimo žmones, net gimsta mitai. Kokie yra tie žmonės? Kodėl jie paliko savo šalį?

Klausėmės ir aptarėme informaciją, pateiktą šioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoje tinklalaidėje.

Mokytoja Rūta rugsėjo 16–17 d. gausino žinias minėta tema dalyvaudama Europos Parlamento ir Europos Komisijos atstovybių Lietuvoje surengtuose mokymuose Vilniuje. Taip pat išklausė ir pasidalijo informacija iš rugsėjo 15 d. Lietuvos Rotary organizuotos diskusijos-pažinimo pokalbių „Krizė pasienyje“.

Vidmantas Balkūnas šiuo metu yra bene vienintelis žurnalistas, turintis teisę dirbti labiausiai saugomoje pasienio zonoje, atlikęs visą eilę žurnalistinių tyrimų, tarp jų pačiame Afganistane. Eskedar Tilahun, pati kažkada bėgo iš savo šalies, o dabar yra mūsų valstybės pilietė. Kristina Meidė ir jos komanda tiesiogiai kasdien padeda spręsti dabartinę humanitarinę krizę, o Laurynas Kasčiūnas buvo vienas iš pagrindinių žmonių, sugebėjęs įtikinti kitus, kad mūsų valstybė gali ne nuolankiai temti hibridinės atakos naštą, o rasti teisinių sprendimų pradėti stabdymo ir apgrežimo veiksmus bei inicijuoti teisės aktų pokyčius Europos mastu.  

Spalio 17 d. žiūrėjome festivalio „Nepatogus kinas“ filmą ­„Jūros arkliukas“.  Aptarėme, kaip svarbu dėvėti kaukes, kai aplink siaučia COVID-19. Parengėme puslapį „Kaukių metamorfozės“. Taip pat susipažinome su Lietuvos olimpizmo istorija.“ – pasakoja mokytoja Rūta Jasionienė.

Asmenybės ugdymo studijos ugdytiniai dalyvavo tiksliniame užsiėmime, kurio metu susipažino su pagrindinėmis emocijomis ,savo mimikomis, bandė jas atkartoti be jokio garso. Bandė atspėti kokią mimiką rodo draugai bei aptarė ,kaip reikėtų valdyti savo emocijas.

Vokalinės studijos „Boružėlė“ ugdytiniai mokėsi apie ekologiškus vaisius ir jų ekonominę vertę: „Atsinešiau ekologiškų obuolių ir sakau: sukurkite kūrybiškai pamokutę apie ekologiškus obuolius, vedančioji bus Smiltutė. Paskui apibendrinau, kad ekologiški obuoliai daug sveikesni, turi daug vitaminų. Juos galima parduoti brangiau. Uždaviau užduotėlę – nuvykus pas močiutę surinkti obuoliukus ir kitą savaitę pasakyti kiek kibiriukų ar pintinių surinkote.“ – pasakojo mokytoja Raimonda.

Asmenybės ugdymo studija
Jaunųjų žurnalistų kursai
Jaunųjų žurnalistų kursai
Vokalinė studija „Boružėlė“
Jaunųjų žurnalistų kursai
Jaunųjų žurnalistų kursai
Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook