,,Tarškutis’’ šoko ir grojo Baltijos šalių tradicinius šokius

Džiaugdamiesi beveik sugrįžusiu į savo vėžes gyvenimu ir galimybe laisvai išeiti į viešąsias erdves, Lietuvos nacionalinis kultūros centras pranešė, jog smagi ir turininga akcija „Visa Lietuva šoka“, šį rudenį peraugusi į akciją „Visa „Baltica“ šoka“, vyks rugsėjo 22-ąją, Baltų vienybės dieną. Šiais metais, Lietuvai organizuojant Baltijos šalių forumą „BALTICA-Web – 2021“, akcija tapo tradicinių šokių švente, vienijančia ne tik Lietuvos, bet visų trijų Baltijos šalių šokėjus.

Verta prisiminti, jog ši jau šešis kartus vykusi akcija sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo, prie jos įgyvendinimo prisidėjo daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų iš beveik visų Lietuvos savivaldybių, taip pat užsienio lietuviai iš Jungtinės Karalystės, Velso, Vokietijos, Norvegijos, dalyvavo ir šalies lopšelių-darželių bei mokyklų ugdytiniai. LNKC turimais duomenimis, akcijos dieną per 100 šokių švenčių vyksta aikštėse, kiemuose, salėse ir kitose visuomenei atvirose erdvėse – čia bendrai veiklai kultūros ir švietimo specialistai bei tradicinio šokio entuziastai suburia per 20 tūkstančių akcijos dalyvių ir stebėtojų.

Džiaugiamės galimybe šiais metais pakviesti bendram pasišokimui ir mūsų kaimynes – Baltijos šalis – Latviją ir Estiją. Akcija „Visa „Baltica“ šoka“ tapo vienu iš baigiamųjų, kulminacinių forumo „BALTICA-Web – 2021“ gyvų renginių.

Alytaus kultūros centre akcijoje ,,Visa Baltica šoka‘‘ grojo, šoko ir dainavo Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis‘‘, folkloro ansamblio ,,Žvangucis‘‘, liaudies meno studijos ,,Dainava‘‘ dalyviai.

AJC dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis‘‘ informacija

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook