„Aflatoun“ ugdymo programos vykdymas

Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų nariai kartu su mokytoja Rūta Jasioniene tęsia dalyvavimą tarptautinėje socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo ugdymo programoje „Aflatoun“. Programa, orientuota į globalųjį ugdymą, nagrinėja ne tik regionines, bet ir pasaulines problemas, skatina ekologijos, ekonomikos, socialinių problemų, darnumo žinių gilinimą.

Kovas buvo turtingas įvairiausių veiklų, skatinančių ir pažinti, ir sužinoti.

Vasario 28 d. dalyvavome „Žinau, ką renku“ rengtuose kandidatų į Alytaus miesto mero postą debatuose Alytaus miesto teatre. Arba žiūrėjome tiesioginę transliaciją internete. Kovo 4 d. ją aptarėme. Jaunoji žurnalistė Taja Tamkevičiūtė papasakojo apie debatų organizavimo detales.

https://www.facebook.com/zinaukarenku/videos/1269534900575525

Kovo 3 d. mokytoja Rūta Jasionienė dalyvavo projekto TITAN kūrybinėse dirbtuvėse Vilniuje. TITAN – tai ES finansuojamas projektas, kurio metu bus sukurta dirbtinio intelekto sistema, skirta padėti piliečiams kritiškai apmąstyti informaciją ir naujienas, su kuriomis jie susiduria kasdieniame gyvenime. TITAN sistema, pasitelkdama išmanųjį mokymą, padės ugdyti naudotojų gebėjimą įvertinti, ar kažkas yra dezinformacija.

Taja Tamkevičiūtė su mokiniais iš Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos dalyvavo susitikime su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje.

Gytė Augustinaitytė dalyvavo savivaldybių tarybų ir merų rinkimų komisijos darbe.

Kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną, Europos soroptimisčių sąjunga kvietė avėti skirtingus batus ir taip atkreipti dėmesį į lyčių nelygybę, kuri patiriama kasdieniame gyvenime. Prie akcijos prisijungė mokytoja Rūta ir jaunojo žurnalisto Simo Degučio mama Renata.

Kovo 10 d. Jaunųjų žurnalistų kursų mokytoja Rūta Jasionienė drauge su regioninės žiniasklaidos atstovais Lietuvos Respublikos Vyriausybėje susipažino su valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“.

Kaip 2050 metais atrodys Lietuva, jos miestai, regionai, naujovės? Valstybės vystymasis priklausys nuo įvairių aplinkybių. Ekspertų nuomone, gyvenimo kokybę Lietuvoje lems ir didžiausią įtaką ilgalaikei Lietuvos raidai darys švietimas ir demokratija. Įvairių sričių atstovai kūrybinių dirbtuvių metu kūrė 4 galimus scenarijus:

Daugiau apie tai

https://lrv.lt/lt/lietuva-2050/keturi-galimi-lietuvos-ateities-scenarijai

Kovo 11 d. Simas Degutis dalyvavo 500 m bėgime „Geroji žinia“.

Kovo 18 d. mokytoja Rūta skyrė pažinčiai su tapybos šedevrais, atkeliavusiais iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos, eksponuojamais  Radvilų rūmų dailės muziejuje ir Valdovų rūmuose Vilniuje.

Kovo 19 d. jaunieji žurnalistai Simas, Erikas, Gustas, Taja drauge su mamomis Renata, Edita ir Ramune bei Agnės mama Jolanta ir močiutė Ona žiūrėjo M. K. Čiurlionio virtualiosios realybės filmą „Angelų takais“ Alytaus jaunimo centre.

Kovo 31 d. dalyvavome Jaunimo konferencijoje „Mano skaitmeninis veidas“.

Ją organizavo Vilniaus jaunimo informacijos ir savanorystės centras, o tai yra finalinis renginys, baigiant pusantrų metų vykdytą ERASMUS+ projektą „Kritinis mąstymas ir saugus naudojimasis medijomis”. Projekto vadovė – buvusi Alytaus jaunimo centro jaunųjų žurnalistų kursų narė Edita Žėkaitė, dabar jau dirbanti Užsienio reikalų ministerijoje ir neseniai pradėjusi diplomatės karjerą.

Gyvendami laikotarpyje, kuriame internetas ir socialinės medijos yra didelė ir svarbi mūsų kasdienybės dalis, neatsiejamai tampame ne tik skaitmeniniais stebėtojais, bet ir kūrėjais. Skaitydami, dalindamiesi, reaguodami į kitų žmonių keliamas naujienas bei patys jas talpindami, kuriame savo tapatybę skaitmeninėje erdvėje. Todėl svarbu atitinkamai atsirinkti ir tikrinti medžiagą, kuria dalinamės bei skaitome, o svarbiausia – kritiškai į ją reaguoti.

Konferencijos programa: projekto „Kritinis mąstymas ir saugus naudojimasis medijomis“ rezultatų pristatymas; diskusija „Ar ir tu kuri turinį internete?“ su Irtaute Gutauskaite, Kotryna Liutkute, Vaida Eirošiūte ir Airidu Jankumi; dirbtuvės: “Driežai ir Melai: diskusija-žaidimas apie sąmokslo teorijų plitimą socialiniuos tinkluose”, „Paskyrų higiena socialiniuose tinkluose“, „Atvirųjų šaltinių analizės įrankiai ir geopolitikos pagrindai“, „Skaitmeninė galia manyje“; diskusija „Kaip pilietiškumas kovoja su troliais?“ su Luka Lesauskaite, Nerijumi Maliukevičiumi, Pauliumi Tamole ir Domantu Katele.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook