Alytaus jaunimo centras dalyvauja programos „Europa piliečiams“ projekte „La Transmission“

2021 metais Alytaus jaunimo centras tapo partneriu ES programos „Europa piliečiams“ miesto tinklų priemonių paprogramės projekte „Kultūrų mainai“ (La Transmission). Šis projektas, kaip ir kiti miestų tinklų priemonių paprogramės projektai,  skatina jaunimo ir kitų tikslinių grupių diskusijas apie Europos ateitį, sprendžia ir aptaria jaunų žmonių požiūrį, iškelia su tuo susijusias problemas.

Liepos 13–16 dienomis Alytaus jaunimo centro projekto komanda dalyvavo partnerių susitikime Prancūzijoje, Lošo (Loches) mieste. Lošo mieste veikia asociacija „Europe en Berry–Touraine“, projekto „Kultūrų mainai“ koordinatorė. Asociacijai jau daugelį metų vadovauja prezidentė Ženevjeva (Geneviève Hétroy). Ji sako: Mes nenustojome veikti ir vystyti idėjų nei vieno praėjusio karantino metu, bet priešingai – kūrėme ir įgyvendinome naujas idėjas ir veiklas. Kasmet, pagal numatytas projekte veiklas, liepos mėnesį  ši asociacija pakviečia atvykti  į Prancūziją partnerius iš įvairių Europos sąjungos šalių. Projektas jungia net 20 partnerinių organizacijų iš Prancūzijos, Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Maltos, Portugalijos, Bulgarijos, Rumunijos ir kt. ES šalių.

Šiemet į Lošo miestą susirinko delegacijos iš 15 šalių dalyvauti įvairiose projekte numatytose veiklose, bendrai vadinamose Europiniais susitikimais. Viena jų – dalyvavimas Liepos 14 dienos oficialiose iškilmėse Lošo miesto aikštėje. Visos delegacijos organizuotai atvyko į aikštę, nešinos savo šalių valstybinėmis vėliavomis, iškilmingoje rikiuotėje stovėjo ne tik atvykusios delegacijos, bet ir Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų kariai bei gaisrininkai, taip pat dalyvavo ir garbūs svečiai iš Prancūzijos Senato, kiti atsakingi darbuotojai bei buvę kariai. Ši patriotinė ceremonija buvo puiki proga vietinės valdžios atstovams atidengti paminklą Rezistecijų aukoms atminti ir pagerbti. Po ceremonijos Lošo miesto meras ponas Marc Angenault bendravo aikštėje su delegacijomis ir susirinkusiais žmonėmis. Alytaus jaunimo centro delegacija kalbėjosi su meru, perdavė jam lietuviškų suvenyrų, trumpai pristatė savo miestą ir šalį. Vakare šalių delegacijos dalyvavo nepaprastoje fejerverkų fiestoje kuri buvo surengta Lošo miesto pilies pašonėje Nacionalinės šventės garbei.

Vykdant projekto veiklas šalių delegacijos buvo pakviestos į Kultūros rūmus, kur vyko jaunimo diskusija apie Europos vertybes bei Europos ateitį. Susirinkęs jaunimas diskutavo apie svarbiausias jiems Europos sąjungos vertybes, pristatė savo nuomones kokios Europos jie norėtų, bei išsakė lūkestį, kad  jaunimas prasmingai dalyvautų sprendimų priėmimo procese visais lygmenimis, remiantis plačiu socialiniu ir politiniu sutarimu, kuriuo remiamas dalyvaujamasis valdymas ir atskaitomybė.

Skatinant tarptautiškumą ir tarpkultūrinį bendradarbiavimą vyko renginys „Europos kaimelis“. Jis buvo organizuotas Montrezor (Montrésor) miestelyje. Renginį aplankęs šio miestelio meras džiaugėsi delegacijų dalyvavimu Europinių kultūrų pynėje, sveikino ir šiltai priėmė dalyvius.  Šventėje dalyvavo ne tik šalių delegacijos, bet ir Montrezor bei aplinkinių miestelių gyventojai. Dalyvavusių šalių delegacijos atsigabeno savo šalims būdingų reprezentacijų, ruošė kultūroms būdingus patiekalus – pvz. paelją (Ispanija), arba žagarėlius (Lietuva), pristatė savo šalis, miestus ir kultūras. Alytiškių stalą puošė ir lankytojus traukė juoda ruginė duona, medus, įvairių rūšių sūriai, žolelių arbata, vietoje pagaminti žagarėliai, kepta duona, turizmo informacijos medžiaga apie Alytų, Lietuvą bei Alytaus jaunimo centrą. Tuo pat metu vyko pasirodymai scenoje – šoko bulgarai, ispanai, dainavo lietuviai ir latviai, lenkai.

Namo grįžome praturtėję draugyste su kitų šalių partneriais, gyvai, o ne iš knygų ar interneto pažinę kitas kultūras, nes žinome, kad pasikeitimo kultūrine patirtimi tarp šalių svarba ir būtinybė buvo įrodyta seniai ir besąlygiškai, o kultūrinių vertybių mainai yra vienas iš pagrindinių civilizacijų vystymosi vektorių. Kadangi dalyvaujame projekte partnerio teisėmis, toliau tęsime kultūrinius mainus – dalinsimės gerąja patirtimi bei pakviesime ankstesnius ir naujus partnerius atvykti į Alytų su savo kultūrinėmis išraiškomis ir tradicijomis.

                                                             Alytaus jaunimo centro informacija

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook