Jaunųjų žurnalistų kursai: „Šeštokė Ugnė apie susitikimą su žurnaliste Ugne“

Alytaus „Karjere“ viešėjo žurnalistė Ugnė Galadauskaitė. Susitikime dalyvavo ir jaunoji žurnalistė Ugnė Degutytė.

Susitikime su žurnaliste Ugne Galadauskaite man buvo kiek įdomiau negu tuose, kuriuose esu buvusi anksčiau. Mat Ugnė pasakojo ne vien tik apie savo žurnalistinį kelią, bet ir apie savo pirmuosius kartus, kas jai nutiko televizijoje, tiesioginiame eteryje.

Dar būdama 5 klasėje, Ugnė žinojo, jog nori būti žurnaliste, tačiau jos mokytojai tai praleisdavo pro ausis arba tiesiog pasakydavo, kad ji neišlaikys lietuvių kalbos egzamino, mat yra iš Marijampolės ir šneka suvalkietišku akcentu. „Ir spėkite, ką? Iš lietuvių kalbos egzamino aš gavau 99 procentus“, – pasakojo Ugnė.  

Paklausta apie studijas, ji atsakė, kad kartais šias reikėdavo „iškentėti“, o atliekant praktiką ne visi buvo tokie pilni entuziazmo kaip ji. Pamenu ją sakant, kad jeigu praktikantams tekdavo koks nors darbas – jį dažniausiai reikėdavo atlikti savaitgalio naktį ar dar kokiu nors kitu netinkamu laiku.

Mums už tai nėra mokama, taigi kam man eiti vidury nakties, savaitgalį daryti reportažą? Toks buvo jos kai kurių draugų praktikantų nusiteikimas, taigi daugumą tokių reportažų, darbų atliko Ugnė. Gal todėl šiandien ji yra ten, kur yra?    

Ugnė taip pat minėjo, kad jai reikėjo paprašyti vieno žmogaus pakomentuoti tam tikrą įvykį, mat jos vadovas liepė „be komentaro negrįžti“. Sekėsi sunkiai. Plyštant jos kantrybei iš burnos išniro žodžiai: „Žinote, man liepė be Jūsų komentaro negrįžti, taigi jei nepakomentuosite, mane išmes iš darbo.”

Ugnė teigė, kad taip sakyti turbūt nereikėjo, bet ji labai nenorėjo grįžti be komentaro. Grįžusią ją pasitiko vadovas. Beveik įsitikinęs, kad užduoties ji neatliko, paklausė: „Ar turi komentarą?” Ugnei atsakius „taip“, vadovas labai nustebo. Pasirodo, jog labai mažai žurnalistų iš šio žmogaus yra gavę komentarą.

Galima spręsti, kad Ugnė yra entuziazmo bei valios pilnas žmogus ir, mano nuomone, tai tikrai būtų tiesa. Mat bandyti nugalėti kokį nors prigijusį akcentą ir toliau siekti savo svajonės, kai kiti mano, jog to nesugebėsi, yra tikrai sunku.

Po šio susitikimo, manau, visi ten buvusieji suprato, jog Ugnė yra gyvas įrodymas, kad tu gali pasiekti savo svajonės, jeigu tik turi daug entuziazmo, noro ir valios.

 

Alytaus miesto savivaldybės nuotraukos:

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook