Jaunojo žurnalisto kepurę besimatuojančio Šarūno Dvarecko interviu su sportinių šokių Lietuvos čempionais Gustu ir Žymante

„Alemanos-ASRC“ šokėjai Gustas ir Žymantė – Lietuvos vicečempionai!

 

Užpraėjusį šeštadienį Panevėžyje vykusiose Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių pirmenybėse ir čempionate dalyvavo alytiškiai sportinių šokių studijos „Alemana-ASRC“ šokėjai Gustas KIRKLIAUSKAS ir Žymantė BERNATAVIČIŪTĖ. Jaunių II Lotynų Amerikos šokių grupėje jie iškovojo sidabro medalius ir gavo teisę atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate. 

Jaunių I Lotynų Amerikos šokių grupėje bronzos medaliai įteikti Emilio Skripkiūno ir Ievos Skripkiūnaitės porai. Ji pateko į Lietuvos rinktinę. Dar viena „Alemanos-ASRC“ pora – Vytenis Truncė ir Austėja Nevulytė – rodo puikius rezultatus ir gerą perspektyvą. Jaunučių grupėje pirmenybėse šokdami tiek Lotynų Amerikos, tiek standartinius šokius jie demonstravo stabilumą ir pelnė trečias vietas.

Džiugu, jog visose amžiaus grupėse tiek čempionate, tiek pirmenybėse Alytui atstovavo gausus būrys šokėjų. Arnas Jankauskas ir Nikita Saulevičiūtė jaunimo ir suaugusiųjų pirmenybėse D klasės Lotynų Amerikos šokių grupėje taip pat laimėjo bronzą.

Siūlome trumpą interviu su geriausią rezultatą pasiekusia šokėjų pora.

 

– Ar vis dar gyvenate tomis emocijomis, kad tapote Lietuvos vicečempionais?

Žymantė: Taip, labai džiaugiamės. Bent jau aš, įėjusi į treniruotę jaučiau tą emociją ir motyvaciją, kad turėsime teisę atstovauti Lietuvai pasaulyje.  

– Kelintas šis Lietuvos sportinių šokių federacijos čempionatas jūsų, kaip šokėjų, karjeroje?

Gustas: Manau, kad ketvirtas. 

– Jums labiau patinka šokti standartinius ar Lotynų Amerikos šokius?

Gustas: Lotynų Amerikos šokius.

Žymantė: Manau, kad rezultatas pats pasako, kad lotynus. (Juokiasi.)

 – Ar skiriasi pasiruošimas reitingo varžyboms ir Lietuvos pirmenybėms bei čempionatui?

Žymantė: Be abejonės, skiriasi, nes čempionatuose reikia didesnės ištvermės. 

– Šių pirmenybių ir čempionato metu grojo orkestras. Ar tai prisidėjo prie geresnio rezultato? 

Žymantė: Mums tikrai pridėjo šiek tiek daugiau energijos, emocijos buvo gyvesnės, ir tai buvo pirmas kartas, kai šokome grojant gyvam orkestrui. Žinoma, tai ne staigmena, nes varžybų reglamente buvo parašyta, kad gros orkestras.

– Ar atliekamų šokių trukmė skiriasi?

Žymantė: Taip, tikrai. Reitingo ir kvalifikacinėse varžybose muzika leidžiama pusantros minutės, o štai čempionate turėjome šokti apie dvi minutes.

– Kuriose šalyse teko šokti?

Gustas: Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Latvijoje ir daugelyje kitų šalių. 

– Ar skiriasi varžybose Lietuvoje ir užsienyje?

Gustas: Tikrai skiriasi. Kai dalyvauji užsienyje, atstovauji ne tik klubui, bet ir Lietuvai, savo miestui, todėl atsakomybė ir motyvacija daug didesnė. Varžydamasis su kitų šalių atstovais pamatai skirtingų šokių mokyklų ir stilių varžovus, taip įgauni daugiau patirties ir šiaip įdomiau. 

– Kiek kartų per savaitę treniruojatės?

Žymantė: Kiekvieną dieną. 

– Kiek laiko trunka treniruotė?

Žymantė: Viena treniruotė trunka akademinę valandą (45 minutes), bet dažniausiai, norėdami geresnio rezultato, mes imame dvi. Vėliau vyksta bendra treniruotė su kitomis klubo poromis, kuri taip pat trunka pusantros valandos.  

– Koks artimiausias startas?

Žymantė: Dabar planuojame dalyvauti tarptautinėse varžybose Klaipėdoje ir legendinėje „Gintarinėje poroje“ Kaune. Žiūrime, kiek užsiregistravo porų. Nenorime pastangų ir energijos eikvoti paprastoms varžyboms.

 

 Kalbėjosi Šarūnas Dvareckas

Nuotr. Gustas Kirkliauskas, Žymantė Bernatavičiūtė – Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionato finalinis paradas.

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook