Jaunųjų žurnalistų kursai: Kontis ir Tvarkius

Vėl spektaklis, oi smagu! Jau einu į lauką prie Laisvės angelo ir laukiu draugės Gustės. Laukiu, laukiu ir laukiu… Ką čia mano tėtė daro?! Tiesiai iš dušo! Oi! Reikėjo laukti Rotušės aikštėje, o ne prie Laisvės angelo… Visi nerimavo… Kiek visko nutiko, kol čia sau laukiau.

Jau einu, kur reikia. Į lėlių teatrą „Aitvaras“. Jau mes vietoj, nusivelkame striukes ir einam žiūrėti. Oi, minute pavėlavome.

Stebime spektaklį. Šiukšlių konteineris dejavo, kad neturi vardo. Jis gavo vardą Kontis. Končio viduje gyveno peliukas Tvarkius. Jis tvarkė viską, kiekvieną šiukšlelę. Kontis buvo popieriaus šiukšlių konteineris. Kai į jį įmetė plastikines atliekas, peliukas iš karto jas išvijo į plastiko konteinerį (visi daiktai kalbėjo, išskyrus tą plastiko konteinerį).

Po to buvo išrinkti iš salės du savanoriai, jie buvo šiukšlintojai. Šiukšlintojai atnešė liūdną kėdę, kuri pralinksmėjo, kai ją išnešė kiti savanoriai, jau gerieji žmonės (tie savanoriai – mano draugė Gustė ir, žinoma, aš), į jai skirtą šiukšliadėžę.

Spektaklis visiems iki vieno paaiškina arba primena, kad rūšiuoti šiukšles – labai svarbu, ir net pačios aktorės tai paminėjo. Mes su Guste grįžome labai laimingos. Daug įspūdžių visiems.

Agota Kuznecovaitė (9,8 m.)

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook