KULTŪRINĖ- POILSINĖ STOVYKLA PRIE ANČIOS EŽERO

Pasibaigus mokslo metams, kaip kasmet, dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ išsiruošė į kasmetinę kultūrinę – poilsinę stovyklą prie Ančios ežero. Giedrą šeštadienio pavakarę, išlydėti tėvelių, mažieji ir dideli „tarškučiai“, lydimi vadovų, išvyko pailsėti. Sėkmingai nuvykę skubiai įsikūrėme savo laikinuose namuose ir nekantriai laukėme pirmojo susirinkimo, kurio metu buvo išrinktas stovyklos vadovas, merginos, atsakingos už pasirodymus, sporto atstovai, kurie kiekvieną rytą stovyklautojams vedė mankštas. Sekmadienį visai netikėtai sulaukėme didelės staigmenos. Popietę į mūsų stovyklos teritoriją viena po kitos įriedėjo ilga kolona mašinų, kurios sudrumstė stovyklautojams ramią sekmadienio popietę. Kas tai? Tai atvyko mūsų tėveliai ir sukėlė stovykloje šurmulį: Miglės tėtė žvejojo, vėliau su mama išvirė nepaprastai skanią žuvienę, kurios būtinai turėjo kiekvienas paragauti. Kiti tėveliai kepė šašlykus, dešreles, mamos dengė stalus su įvairiais šaltais užkandžiais. Atskirą stalą papuošė mamyčių pyragai, tortai, keksiukai, vafliai ir daug kitų skanumynų. Kol vieni ruošė maistą, kiti tuo metu su vaikais žaidė tinklinį. „Tarškučiai“ nepasimetė ir surengė staigmeną tėveliams – tėvelių krikštynas. Linksmas akimirkas, juokingas situacijas, vaikų gebėjimą bendrauti ilgai prisimins ir tėvai, ir vaikai. Dienos metu vyko įvairios rungtys, kurios įtraukė mažus ir didelius. Tėvų dieną stovykloje vainikavo judrus ir linksmas bendras šokis. Vakarop, išlydėjus tėvus, stovyklą užliejo ramybė.

Kitą rytą sulaukėme vadovų staigmenos. Pagal programos „Darni mokykla“ veiklas stovykloje vyko sveikatingumo diena. Atvyko Alytaus visuomenes sveikatos biuro atstovės, kurios pažėrė nemažai išbandymų. Suskirstė vaikus komandomis ir mankštinomės ant batutų, sprendėme galvosūkius, atlikome įvairias estafečių užduotis. Labai puiki buvo diena. Kitomis dienomis maudėmės, žaidėme tinklinį, plaukiojome vandens dviračiais. Vakarais vyko kambarių draugų pasirodymai, kurių metu vaikai rodė savo talentus: dainavo, vaidino, parodijavo. Vadovai savo ruoštu irgi netinginiavo. Slapčia prižiūrėjo kambarių tvarką ir kiekvieną vakarą paskelbdavo kambarių rezultatus. Akylai stebėjo mūsų bendravimą, o jis buvo gražus ir draugiškas. Vadovė su vaikais virtuvėje gamino valgyti. Ir kaip kiekvienais metais, kas su džiaugsmu, o kuris su nekantrumu ir baime, laukė paskutinio vakaro – „Tarškučio“ tradicija tapusių naujokų krikštynų. Šiais metais pakrikštyti dvylika „tarškučių“, kurie Ančios stovykloje buvo pirmą kartą. Dvi merginos išsikrikštijo – ši stovykla joms buvo paskutinė, nes jos baigė mokyklą ir palieka mūsų gretas, tačiau širdimi visada liks „Tarškutyje“. Miltų ir purvo voniomis pasilepinti galėjo kiekvienas krikštukas, paragavo tradicinės sriubos ir, žinoma, visiems girdint, garsiai ir aiškiai ištarė priesaiką. Po krikštynų laukė pirtis, ant grotelių keptos dešrelės, smagios maudynės ežere, o vakare – dainos, apdovanojimai ir pokalbiai prie laužo iki vėlumos. Kitą dieną turėjome palikti šią nuostabią vietą. Pakrikštytieji „tarškučiai“, prisiekdami pažadėjo, grįžtant namo, dalį kelio įveikti pėsčiomis ir pažadą ištesėjo.

Kupini emocijų ir neužmirštamų prisiminimų visi laimingi grįžome į Alytų kur ir vėl mus pasitiko mylintys ir pasiilgę tėvai. Ačiū vadovams ir visiems „tarškučiams“, buvusiems kartu stovykloje. Dėkojame ir Alytaus miesto savivaldybei, kuri skyrė dalinį finansavimą pagal Vaikų ir mokinių veiklos programą.

Turininga ir daug įspūdžių žadanti vasara įsibėgėja. Birželio mėnesio pradžioje dalyvavome LRT laidos „Duokim garo“ tiesioginėje transliacijoje Tauragėje, sveikinome Luksnėnų kaimo bendruomenę „Spindulys“ su 15 metų bei 210 metų Luksnėnų kaimo sukaktimis, linksmai sukomės AKKC amfiteatre „Dzūkų šventėje“, na, o dabar laukia tarptautiniai folkloro festivaliai Bulgarijoje ir Prancūzijoje. Linksma ir įdomu būti visur su „tarškučiu“! Jeigu nori – prisijunk rugsėjo mėnesį ir tu, nes čia laukiami visi!

Emilija Šlekytė

Dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ cimbolininkė

Akimirkos iš stovyklos: https://www.youtube.com/watch?v=8wgepbbEVsw

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook