„Tarškutis“ įvertintas ir saulėtoje Bulgarijoje

Liepos 3 d. Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ išvyko į saulėtąją Bulgariją atstovauti Alytaus miestui ir Lietuvai XII-ame tarptautiniame jaunimo menų festivalyje „Mūzos“, kuris vyko Sozopolo mieste ant Juodosios jūros kranto. Šis festivalis – tai įvairių meno žanrų renginys: skirtingų stilių šokiai, muzika, cirkas, teatras, kinas ir kt. Kartu su mumis pasirodė kolektyvai iš Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Rumunijos, Makedonijos, Čekijos, Vengrijos, Rusijos, Kinijos, Ukrainos ir kitų šalių.
Prieš pasiekiant kelionės tikslą – Bulgariją, ansambliečiai aplankė Slovakiją ir Serbiją. Na, o kadangi šalis, kuriose apsistodavome nakčiai pasiekdavome tik vakare, turėjome galimybę pasigrožėti jų vakariniu ir naktiniu gyvenimu. Mus sužavėjo Košice miesto senamiesčio aikštė, kurios pasididžiavimas Šv. Elžbietos gotikinė katedra. Senamiesčio aikštėje taip pat stovi Šv. Mykolo koplyčia, o netoliese stypso bokštas, pavadintas Šv.Urbano, vynuogynų globėjo, vardu. Košicės miesto aikštėje taip pat grožėjomės fontanais, dailiais senoviniais namais, kadaise priklausiusiais miesto pirkliams ir turtuoliams, ragavome tradicinius slovakų patiekalus.
Kelionė į Bulgariją neprailgo, nes mus lydėjo dainos, gražus svetimų šalių kraštovaizdis, juokas ir pokalbiai. Kadangi teko nakvoti trečiame pagal dydį Serbijos mieste Niše, galėjome pamatyti Osmanų imperijos laikų statinį – Kaukolių bokštą, kuriame turkai įmūrijo serbų sukilėlių galvas. Na, o jau pasiekus Bulgariją, pro autobuso langus galėjome grožėtis Bulgarijos sostinės Sofijos miesto centru.
Liepos 5 d. pasiekėme Sozopolo miestą. Tai – senas pajūrio miestas, įsikūręs pietinėje Bulgarijos Juodosios jūros pakrantėje. Atvykę į šį miestą įsikūrėme viešbutyje „Galatea“, kuris savo kieme turėjo baseiną, o už 200 metrų buvo ir Juodosios jūros krantas su puikiais paplūdimiais. Antrąją dieną Bulgarijoje visi ansambliečiai ilsėjosi prie jūros, grožėjosi miesto gamta, gatvėmis ir mėgavosi puikiu Sozopolo oru bei aplankė Ravadinovo pilį, esančią už 2 kilometrų nuo šio miesto. Liepos 6 d. vakare, 21.00 val., visi kolektyvo nariai drauge su visais lietuviais visame pasaulyje iškilmingai giedojo Tautišką giesmę, o po to ėjome pasižiūrėti kolektyvų iš kitų šalių pasirodymų. Kitą dieną mes ruošiamės savo vakaro pasirodymui, dalyvavome pirmoje repeticijoje. Bulgarijoje turėjome galimybę plaukti laivu ir pamatyti Ropotamo upę, tekančią per gamtos rezervatą, esantį 20 km į pietus nuo Sozopolo. Prieš paskutinę dieną dalyvavome apdovanojimuose ir patys koncertavome. Džiugu, kad sulaukėme daug pagyrimų iš organizatorių, o komisijos sprendimu dainų ir šokių ansambliui „Tarškutis“ buvo įteiktas specialusis festivalio prizas bei taurė ir diplomai už puikiai atliktą programą.
Grįždami namo apsistojome Serbijos sostinėje Belgrade. Nakvojome įspūdingo dydžio viešbutyje „Hotel Jugoslavija“, pastatytame ant Savos upės kranto. Prieš pasiekiant Lenkijos miestą Krokuvą, kuriame 1386 m. vasario 14 d. buvo pakrikštytas Jogaila bei surengtos jo ir Jadvygos vestuvės, pravažiavome Vengriją bei Slovakiją. Slovakijoje pamatėme Oravos pilį, esančią šiaurėje Tatruose, stovnčiąi ant 112 m. aukščio Oravos upės skardžio. Pernakvoję Lenkijoje keliavome link namų ir 12 d. vakare mes jau buvome Lietuvoje.
Ansambliečiai grįžo kupini prisiminimų bei naujų įspūdžių ir noro keliauti kitais metais! Esame dėkingi UAB „Kautros“ vairuotojams Romualdui ir Arūnui už paslaugumą ir profesionalumą, tėveliams, vadovams ir Alytaus miesto savivaldybei, skyrusiai dalinį finansavimą šiai kelionei.
Na, o šiais metais ansamblio „Tarškutis“ laukia dar viena tikrai įspūdinga kelionė į Pietų Prancūziją, Bedarieux miestą. Jeigu ir jūs norite prisijungti prie mūsų kolektyvo – kviečiame atvykti rugsėjo mėnesį į Alytaus jaunimo centrą! Laukiame visų norinčių!

Ineta Pikūnaitė ir Svaja Romanovaitė
Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“
smuikininkės ir šokėjos

 

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook