Tarptautinė socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo programa „Aflatoun“. Vasario mėnesio veiklos

Alytaus jaunimo centro vokalinėje studijoje „Boružėlė“ (mokytoja Raimonda Remeikienė), asmenybės ugdymo studijoje (mokytoja Sandra Kazlauskaitė) ir jaunųjų žurnalistų kursuose (mokytoja Rūta Jasionienė) integruojama tarptautinė socialinių įgūdžių ir finansinio raštingumo ugdymo programa „Aflatoun“. Mokytojos dalijasi vasario mėnesio veikla.

Asmenybės ugdymo studija: ugdytiniai gaminosi taupykles. Gamybos proceso metu kalbėjosi apie tai, iš kur kiekvienas gauna pinigėlių, kam juos taupo. Vieni taupo norėdami įsigyti planšetinį kompiuterį, kiti- kad galėtų apsilankyti baseine, dar kiti – „Porshe“ automobilio modeliui ar dailės reikmenims. Susitarėme, kad praėjus mėnesiui kiekvienas atsineš savo pasigamintas taupykles ir parodys kiek pritaupė.

Vokalinė studija „Boružėlė“: Mokomės pasakyti komplimentą, pagyrimą ir žodelį „Ačiū“. Prieš filmuodama jiems papasakoju, kad žmonės sako komplimentus – pagyrimus, kas geriausio, gražiausio. Žmogui, kuris tave pagiria, reikia padėkoti. Kaip išklausė ugdytiniai – nufilmavau praktikoje. https://youtu.be/eGwU5Nh2CY4

Jaunųjų žurnalistų kursai: Tokių sekmadienių mes pavydime patys sau. Aš juos drąsiai vadinu mokytojo laimė. Kalbame apie susitikimą su Edita Žėkaite, buvusia kursų nare. Diskutavome įvairiausiomis temomis: nuo studijų VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute iki dabarties aktualijų – nelegalių migrantų, santykių su Kinija, Rusijos ir Ukrainos problemų. Išgirdome labai daug apie Ukrainos įvykius…

Tarptautinių santykių ir diplomatijos programos absolventė Edita – Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuoto konkurso skatinamosios vietos laimėtoja. Jos magistro darbui „Skaldyk ir valdyk?“ Kinijos ekonominės galios poveikis ES ir jos valstybių narių politiniams sprendimams“ vadovavo prof. dr. Tomas Janeliūnas.

Vasario 6 d. klausėmės jaunosios žurnalistės Tajos Tamkevičiūtės paskaitos apie biudžeto planavimą. Ši paskaita –  viena iš SEB ambasadorių programos, kurioje Taja dalyvauja, veiklų. Žiūrėjome ir filmuką:

Vasario 27 dieną jaunoji žurnalistė Gytė Augustinaitytė pasidalijo savo „Facebook“ paskyroje. „Šiandien su šeimos nariais paaukojome ukrainiečiams šiltų drabužių: 14 striukių ir paltų, 18 megztinių, 9 poras kelnių, 5 poras pirštinių, 6 kepures, iš kurių viena – kūdikiui (tai buvo kepurėlė, kurią numezgė močiutė man, ja, pamenu, dar rengdavau savo lėles), 9 šalikus ir 2 liemenes. Tai viskas, ką galėjome rasti savo spintose ir padovanoti nuo karo bėgantiems žmonėms.

LABAI ačiū kiekvienam, kuris prisidėjo aukodamas! Per pusdienį pilnai prikrauta 50 vilkikų drabužių!

Ukrainiečiai šiandien susiduria su psichiškai nesveiko žmogaus inicijuotų veiksmų žiauriais padariniais, žmonės aršiai kovoja, ginasi ir žūsta dėl to, kad būtų laisvi.

Tu negali galvoti, jog tai, kas vyksta, tavęs neliečia. Viskas vyksta labai arti ir bet kurią minutę plona raudona linija gali būti peržengta, o to pasekmės bus žiaurios visam pasauliui, taip pat ir tau.

Padėti gali ir kitaip:

Tapk savanoriu Alytuje (ukrainiečių registracija, apgyvendinimo, kitų paslaugų koordinavimas) bit.ly/esi_laukiamas

Tapk Raudonojo kryžiaus savanoriu https://bit.ly/SavanoriaiUkrainai

Tapk savanoriu Maisto banke www.maistobankas.lt/reg

Tapk savanoriu Lietuvos Carite https://forms.gle/EkAD8iSJt4aYYr3x8

Tapk savanoriu Maltos Ordino Pagalbos Tarnyboje https://forms.office.com/r/E3gGXPpkvB

Gali priimti ukrainiečius į savo namus? Registruokis čia https://stipruskartu.lt/

O gal gali priglausti ukrainiečių katę, šunį? Registruokis čia https://bit.ly/PrieglobstisGyvunams

Paaukok, kiek gali čia:

PERVESTI LIETUVOJE

Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869

Bankas: Swedbank

Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona

Mokėjimo paskirtis: PARAMA

Bankera (UAB Pervesk) LT483550020000014662

PAYPAL

info@foblueyellowukraineusa.org

Слава Україні!

Share this…

Recommended Articles

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial

Facebook