Jaunųjų žurnalistų kursai: Rotušė. 360°

Jaunųjų žurnalistų kursai: Rotušė. 360°

Vakarė Saulėnaitė, Alytaus jaunimo centro

jaunųjų žurnalistų kursų narė, baigiantis mokslo metams, birželį,

pasivaikščiojo ir apžiūrėjo Alytaus miesto rotušę iš visų pusių.

 

 

Rotušė. 360°

Rotušė ir jos aikštė – nuo senų laikų kiekvieno miesto ar miestelio reikšminga vieta. Joje stovi svarbiausias miesto pastatas – valdžios būstinė. Pažvelkime į Alytaus miesto rotušę iš skirtingų pusių.

Dažniausiai matoma Rotušės aikštės vieta – nuo Jotvingių gatvės išsiskiriant dviem keliams į skirtingas puses. Jais kasdien važiuoja šimtai automobilių ir eina tiek pat žmonių. Tikriausiai tai yra svarbiausias rakursas, atspindintis pastatus, #Alytus ženklą, medžius, suoliukus.

Pasivaikščiokime ir apžiūrėkime rotušę iš visų pusių.

Koks vaizdas matomas nuo teatro kampo? Savivaldybė – kairėje, o priešais – kavinės ir parduotuvės. Ko gero, į jas atkreipiame daugiausia dėmesio. Bet jei truputį pakeliame akis į antrąjį „buitinio“ aukštą, pamatome vaizdą, kuris lyg ir neturėtų derėti su bendru Rotušės aikštės stiliumi – liūdnos pilkos spalvos išorė nutriušusiais langeliais ir nudilusiomis reklamomis. Kita vertus, ir mūsų rotušė pilka.

Nuo šios vietos, kurioje esame, eikime tiesiai ir sustokime netoli rajono savivaldybės pastato.

Veriasi patrauklus vaizdas – visai priešais puikuojasi #Alytus ženklelis (tiesa, keista, kad nenusprendžiama pačioje svarbiausioje miesto vietoje panaudoti daug originalesnio, miestą daug labiau puošiančio Alytus / Myliu ženklelio), toliau matome Alytaus meno centrą – Alytaus miesto teatrą, išmargintą nelabai seniai atsiradusiu grafičiu (puikiai sugalvota paslėpti nutrupėjusias plyteles), kairiau – savivaldybę, o prie jos – kontroversiškai vertinamą fontaną.

Apie jį vieni yra geros nuomonės, kiti nuomonės neturi, tretiems jis visai nepatinka. Yra tokių, kuriems fontanas primena gyvenimišką vyrišką situaciją, kai reikia kalbėti apie „Prostamol uno“ poveikį.

Kiti juokiasi, kad jis puikiai reprezentuoja savivaldybės darbą. Na, sutikime, fontanas nėra pats originaliausias, o ir vandens spalva bei kvapas nėra patys maloniausi.

Pereikime parduotuvėles ir kavinukes, artėkime prie dar vienos rotušės pusės. Iš čia ir vėl didingai atrodys bokštas su laikrodžiu ir… savivaldybės pagrindinis įėjimas. Ar jis tikrai pagrindinis? Akis užmetę į įvairiaspalvį gėlyną, einame pirmyn ir randame dar vieną įėjimą – „Alytaus miesto savivaldybės priimamasis“. Šios durys varstomos gan dažnai.   

Dar kartą sukime kairėn ir užeikime už savivaldybės pastato. Dešinėje matysime drastišką vaizdą – griaunamas buvusios picerijos „Palermo“ pastatas, o toliau nuo jo – garsiai nuskambėjęs namas-vaiduoklis. Takelyje tarp rotušės ir tvoros, juosiančios namą-vaiduoklį, pastatyta pora suoliukų, tačiau jie jaukumo neprideda. Ar šiuo takeliu malonu eiti vakare? Nežinau. Kiek teko girdėti, buvusioje savivaldybės kavinukėje įsikūręs draugiškas baras.

Rotušės aikštė – gan jauki, bet nuo jos grožio tikrai nesisuka galva.

Vakarės Saulėnaitės ir Zitos Stankevičienės nuotr.

Share

Facebook