Liepos 13 d., ketvirtadienį, 8.00 val. ryto Alytaus Dzūkijos mokyklos kiemelyje susirinko Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ bei baleto studijos „Jete“ ugdytiniai ir jų tėveliai kartu keliauti į Prahoje vykstantį XII. Menų festivalį.
Pirmoji naktis buvo praleista Katovicuose, „Marysin Dwor“ viešbutyje, kuriame apsistojame beveik kiekvieną mūsų kelionę. Tai labai jaukus ir svetingas viešbutis.
Liepos 14 d. po sočių pusryčių iškeliavome link Čekijos rytuose esančio Olomouco miesto. Ten turėjome puikią progą pasigrožėti senamiesčiu bei nuostabiais vaizdais ir miesto įžymybėmis kaip Cezario fontanas, skirtas legendiniam miesto įkūrėjui Julijui Cezariui. Matėme ir gotikinę XIV a. bažnyčią pastatytą karaliaus Vaclavo III, St. Mauricijaus bažnyčią ir rotušę su astronominiu laikrodžiu. Po šio įspūdingo pasivaikščiojimo nuvykome į Kutna Horą – tai yra vienas iš įdomiausią istoriją turinčių Čekijos miestų. Šiame miestelyje pasivaikščiojome po senamiestį ir pamatėme be galo gražią ir įspūdingą Šv. Barboros bažnyčią, o vakare išvykome į Prahą. Atvykę į viešbutį visi pavakarieniavome ir nuėjome pailsėti po ilgos dienos.
Ryte, po labai skanių pusryčių, nuvykome į Prahos centrą. Mieste matėme daug įvairiausių bažnyčių, pasivaikščiojome po senamiesčio aikštę, aplankėme įžymiąją Lennono sieną Prahoje. Buvo įdomu pasigrožėti Prahos architektūra bei kultūra. Grįžę, pavakarieniavome ir pailsėję grupelėmis nuvykome pasigrožėti vakarine Praha.
Liepos 16 d. nuo pat ryto važiavome aplankyti atokiau nuo Kutna Horos centro, Sedlece stovinčią visų šventųjų koplyčią, kuri populiariai vadinama Kaulų koplyčia. Koplyčia įžymi savo dekoracijomis, kurios pagamintos iš žmonių kaulų. Vos tik įžengus pro koplyčios duris lankytojus pasitinka liūdnai žvelgiančios kaukolės. Teigiama, jog koplyčios įrengimui panaudota maždaug 40 000 žmonių kaulų. Viduje galima matyti ir vaikų kaulų.
Po kaulų koplyčios ruošėmės vakare vykstančiam festivaliui. Atvykę prie scenos labai svetingai pasitiko Prahos gyventojai bei kiti atvažiavę festivalio dalyviai su kuriais nusifotografavome ir pasikalbėjome. Pakoncertavę antri turėjome galimybę pamatyti kitų šalių kolektyvų pasirodymus.
Liepos 17 d. vykome link Drezdeno, Vokietijoje kur pasivaikščiojome „Europos balkonu“ vadinama Briulio terasa, pamatėme atstatytą Dievo Motinos bažnyčią bei iš daugybės porcelianinių plytelių sukurtą „Valdovų eiseną“, vaizduojančią Vetinų dinastijos valdovus.
Aplankę visas šias nuostabias vietas vykome aplankyti Vokietijos širdį – Berlyną. Tik atvykus teko pamatyti bei nusifotografuoti prie Brandenburgo vartų. Pamatėme ir Reichstagą, kurio viršuje – stiklinis kupolas su 360 laipsnių miesto panorama.
Po ilgų pasivaikščiojimų šiuose miestuose sėdome į autobusą ir judėjome link namų. Vakare sustojome nakvynei Rzepine, Lenkijoje.
Liepos 18 d., antradienį, su dainomis keliavome atgal į Alytų.
Ši kelionė buvo be galo nuostabi, pilna naujų pažinčių, vaizdų bei prisiminimų. Dėkojame savo mylimiems Vadovams, kurie kiekvienais metais mums stengiasi suplanuoti kuo įdomesnes keliones.
Milėja Vitaitė
AJC dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis“ smuikininkė, vokalistė